За даними воєнної розвідки України, Росія вже використовує стратегічний запас за деякими видами озброєння, а також ракети, виготовлені цього року, зокрема в серпні. Про це заявив представник ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький.
За його словами, це вказує на те, що деякі ракети йдуть на застосування прямо з конвеєра.
«Наскільки їх вистачить, багато залежить від виробництва. Так, воно впало порівняно з довоєнним періодом», - зазначив Скібіцький.
Але, він додав, що за рахунок обходу економічних санкцій Росія ще здатна випускати певну кількість крилатих ракет та іншого озброєння, яке використовується проти України.
Зокрема, упродовж двох місяців РФ вивозила артилерійські боєприпаси 122 мм, 152 мм з Білорусі.
Також, за даними ГУР, РФ веде переговори з іншими країнами щодо постачання боєприпасів, ракетного озброєння до РСЗВ «Смерч» та «Ураган», яких у неї дефіцит. Крім того, продовжуються переговори Росії з Іраном щодо поповнення запасів балістичних ракет.
За словами Скібіцького, існують відповідні проекти домовленостей угод між цими країнами, але наразі поставок такого озброєння не зафіксовано.
Міністр оборони України Олексій Резніков заявляв, що Росія використала близько 70% свого довоєнного запасу ракет. У звіті розвідки Міноборони Великої Британії йшлося про те, що масштабна атака на українську інфраструктуру 10 жовтня, швидше за все, призвела до погіршення запасів ракет великої дальності, що, ймовірно, обмежить їхню здатність вражати обсяг цілей. Як тоді Росії вдалося здійснити масштабні ракетні удари? У статті The New York Times розглядаються чотири можливі сценарії.