Повітряний терор перевершив очікування: NYT про те, як Росія попри санкції виробляє ракети

Поділитися
Повітряний терор перевершив очікування: NYT про те, як Росія попри санкції виробляє ракети © Нацполіція
Росія готувалась до санкцій.

96 ракет, випущених по Україні у вівторок, стали найбільшою повітряною атакою Росії за всю війну. Це сталося після кількох місяців заяв західних і українських офіційних осіб про те, що запаси ракет Москви швидко скорочуються.

Незалежно від того, чи був напад давно спланованим, чи він став відповіддю на відвоювання Києвом Херсона, він викликає питання про те, наскільки може бути вичерпаний арсенал Росії. Міністр оборони України Олексій Резніков заявляв, що Росія використала майже 70% свого довоєнного запасу ракет і їх залишилось 609 штук, хоча жодну з цих цифр неможливо перевірити незалежно. У звіті розвідки Міноборони Великої Британії від 16 жовтня говориться, що масштабна атака на українську цивільну інфраструктуру 10 жовтня, швидше за все, призвела до погіршення запасів ракет великої дальності, «що, ймовірно, обмежить їх здатність вражати об’єм цілей».

Як тоді Росії вдалося здійснити те, що Лінда Томас-Грінфілд, посол США в ООН, назвала «наймасштабнішим ракетним ударом з початку війни»? У статті The New York Times чотири можливі сценарії.

Росія звертається за зброєю до Ірану та Північної Кореї

У середу міністр оборони Ллойд Дж. Остін заявив, що Росія намагається поповнити свій ракетний арсенал, щоб не відставати від вимог на полі бою, «тому вони звертаються до Ірану, вони звертаються до Північної Кореї».

«Я справді думаю, що ці країни, ймовірно, нададуть їм певні можливості», — сказав пан Остін.

Рої безпілотників іранського виробництва, які атакують Україну, були найновішою зброєю Росії в конфлікті.

Військово-повітряні сили України заявили, що під час атак у вівторок збили 10 безпілотників Shahed. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив про те, що Іран, як очікується, надішле балістичні ракети до Росії. Невідомо, скільки ракет Тегеран може надати Москві, але Юрій Ігнат додав, що це зброя, вироблена «досить недавно» з радіусом дії приблизно від 300 до 700 кілометрів.

США звинуватили Північну Корею в таємній доставці ракет і артилерійських снарядів до Росії, хоча пан Кірбі цього місяця заявив, що невідомо, чи були доставлені боєприпаси.

І Північна Корея, і Іран заперечували постачання Росії зброї з початку війни.

Росія може будувати більше ракет

Минулого місяця президент Росії Владімір Путін оголосив про зусилля щодо збільшення виробництва обладнання та систем, «пов’язаних із забезпеченням підтримки спеціальної військової операції» в Україні.

Оборонна розвідувальна компанія Janes заявила, що Росія, швидше за все, накопичила мікрочіпи та іншу технологію, необхідну для створення високоточних ракет до вторгнення в Україну в лютому, враховуючи погіршення відносин Москви із Заходом після незаконної анексії Криму в 2014 році. В аналізі Janes зазначено, що такі мікроелектронні компоненти також використовувалися в цивільних цілях і що Росія могла отримати їх через треті сторони, такі як держави або приватні організації, готові ризикнути покаранням у вигляді санкцій США.

«Їх (ракети – ред.), ймовірно, виробляють, поки ми говоримо, оскільки економіка перебуває на рівні війни, і багато заводів, пов’язаних з російським військово-промисловим комплексом, працюють у три зміни і навіть у вихідні», — йдеться в аналізі Janes.

Росія використовує ракети ППО для атак України

За даними ВПС України, у четвер у наступному ударі меншого розміру Росія випустила щонайменше 10 зенітних керованих ракет С-300 по містах поблизу лінії фронту.

Створена Росією та експортована в Азію та Східну Європу ракета «земля-повітря» С-300 була вперше розроблена в 1978 році для захисту від повітряних нападів. Новіші покоління ракет можуть вражати літаки, безпілотники та балістичні ракети.

Україна також використовує С-300 із власних запасів і пожертвувань, наданих іншими колишніми радянськими державами-сателітами, для захисту від російських повітряних атак. Уламки ракети С-300, яка була запущена для захисту від російських ракет у вівторок, вважаються причиною ненавмисного вбивства двох людей у ​​польському селі поблизу кордону з Україною.

Але дедалі більша залежність Росії від С-300 як зброї нападу на наземні цілі в Україні стала одним із сигналів для військових чиновників і експертів про те, що у неї закінчуються крилаті ракети чи інша наступальна зброя.

Росія тримала резерв для війни проти НАТО

Мало хто із західних офіційних осіб має чітку інформацію про стан російського арсеналу або точно знає, скільки ракет залишилося в його арсеналі, сказав Марк Ф. Канчіан, колишній морський піхотинець і збройовий стратег Білого дому, який зараз працює в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні. Але, за його словами, західні військові вважають, що Росія довго тримала резерв ракет та іншої зброї на випадок, якщо вона вступить у війну з НАТО.

«Вони, мабуть, мають заборону на уявну атаку НАТО, – сказав пан Канчіан у четвер, – яку ми б розцінили як абсурдну, але вони розглядають її як реальну можливість. Тож вони стримують частину свого інвентарю для цього».

Невідомо, чи могла Росія залежати від цих резервів для ударів у вівторок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі