"Я вільна людина, і якщо захочу зупинитися, я зупинюся, не питаючи ні в кого", - сказав Юнкер в інтерв'ю бельгійській газеті "Суар".
Він не має наміру робити цього, і особливо під тиском критики і вимог відставки, причини яких можна пояснити.
Він зазначив, що, коли ЗМІ пишуть про вимогу його відставки з боку поляків, чехів, угорців і невдоволення ним з боку балтійських країн і Німеччини, журналісти ніколи не пояснюють, чому це відбувається.
Останнім часом політика Юнкера, яку проводить Єврокомісія, все частіше піддається критиці, зокрема, у світлі міграційної кризи. Комісію також звинувачують в бюрократизмі та застої, небажанні враховувати віяння часу і реформуватися. Нападкам піддається і сам Юнкер.
Як раніше писало видання The Times, Меркель може вжити заходи по заміні Юнкера на посаді голови Єврокомісії. Як заявив виданню один з міністрів ФРН, який побажав залишитися невідомим, канцлер Ангела Меркель може в найближчий рік вжити заходів щодо заміни голови Єврокомісії.
В інший редакційній статті видання пише, що Юнкер продемонстрував непридатність для роботи на цій посаді і невміння пропонувати розумні і послідовні рішення проблем, що виникають перед всім континентом.
Невдоволення діяльністю Юнкера, зреющее в Німеччині та інших країнах ЄС, викликане тим, що він часто приймає ексцентричні рішення, ігнорує інших членів комісії і країни ЄС, прекрасно розуміючи, що його майже неможливо зняти з посади.
Голова Єврокомісії може бути звільнений лише Європейським парламентом, і досягти цього надзвичайно складно. Під час міграційного кризи він намагався змусити країни ЄС прийняти квоти на перерозподіл біженців та погрожував їм штрафами, якщо вони на це не погодяться, відзначає BBC.
У статті підкреслюється, що Меркель прийшла до висновку, що завзятість Юнкера сприяло вирішенню британських виборців проголосувати за Brexit, і що він став частиною проблеми.