Про це повідомляє Wall Street Journal, додаючи, що якщо Юнкер вирішить відвідати подію, це буде перший візит одного з лідерів ЄС найвищого рівня в Росію, відколи російські війська анексували Крим і розв'язали війну в на Сході України.
Петербурзький форум відбудеться 16-18 червня за підтримки Кремля. Це за кілька днів до того, як лідери ЄС зберуться в Брюсселі, щоб вирішити подальшу долю антиросійських економічних санкцій. Неназваний європейський дипломат сказав Wall Street Journal, що Юнкер отримав запрошення від російської сторони ще на початку року.
"Є запрошення, яке наразі розглядається", - сказав співрозмовник видання.
Інший неназваний чиновник у Брюсселі повідомив виданню, що рішення Юнкера, прийняти його чи ні, буде залежати від подій на Сході України впродовж найближчих тижнів. Ще один європейський дипломат прокоментував, що якщо голова Єврокомісії вирішить поїхати в Росію, то "це буде ідіотський вчинок".
"Чим ближче до дня події, тим більше ми будемо готові відповісти, яким буде рішення президента Єврокомісії", - сказав співрозмовник видання.
Санкції Заходу проти Москви були введені в 2014 році декількома окремими пакетами через анексію Росією українського Криму, а пізніше з причини підтримки проросійських сепаратистів в Донбасі. Зокрема, в кінці липня 2014 року ЄС (а також США) ввели економічні санкції відносно Росії, що стосуються енергетичної, банківської та оборонної галузей.
Наприкінці минулого року США розширили список фізичних і юридичних осіб, відносно яких були раніше введені санкції за їх дії з дестабілізації в Україні. Рада Європейського союзу продовжила економічні санкції проти Росії до 31 липня 2016 року.
Видання "Дзеркало тижня. Україна" присвятило російсько-українському конфлікту і введенню санкцій проти РФ проект "Викрадення Європи". У рамках проведеного дослідження журналісти ZN.UA склали карту лояльності країн ЄC до Росії. Позиції кожної з 28 держав-членів враховувалися крізь призму російської агресії на сході України та окупації Криму.