Оскільки санкції не забороняють банкам проводити аукціони по облігаціях, то уряд Росії може отримати від них кошти таким чином.
"Мабуть, Москва хоче показати Заходу, що американське вплив не має ніякого значення", - говорить Тім Еш, голова відділу у фінансовій компанії Nomura в Лондоні.
Видання підкреслює, що така авантюра Путіна є великим ризиком - стратегія "все або нічого". Автор статті припускає, що у випадку успіху такого ходу Путіна, для Європи і США це буде "політичне фіаско".
Німецьке видання зазначає, що, хоча США просять банки не приймати цю пропозицію Москви, деякі з них вже висловлюють готовність до купівлі облігацій.
Раніше видання The Wall Street Journal писала, що Росія планує до 2016 року випустити міжнародні облігації на 3 млрд доларів. Як писало WSJ, Росія запросила взяти участь в їх купівлі європейські, китайські і американські банки, у тому числі Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, j.p. Morgan Chase & Co. і Morgan Stanley. Американські чиновники вважають, що такі угоди будуть суперечити санкційній політиці.
Повідомлялося, що Міністерство фінансів Російської Федерації направило 25 іноземним банкам заявки на розміщення державних облігацій в 2016 році. У список увійшли в найбільші банки США, Євросоюзу та КНР. Серед них: Barclays, Deutsche Bank, HSBC, UBS, UniCredit, Morgan Stanley, Bank of China, Industrial and Commercial Bank of China, Citigroup та інші. У списку також присутні три російських банки: "ВТБ", "Газпромбанк" і "Сбербанк".