Євросоюз закликає Мадуро пустити гумдопомогу до Венесуели

Поділитися
Євросоюз закликає Мадуро пустити гумдопомогу до Венесуели Гуманітарна криза у Венесуелі викликає стурбованість у ЄС © Facebook/Donald Tusk
Відмова військових пустити вантажівки через кордон вже спровокувала криваві зіткнення з протестувальниками.

Європейський Союз закликає венесуельського диктатора Ніколаса Мадуро пустити вантажівки з гуманітарною допомогою на територію країни. Відмова військових пропустити машини, що знаходяться на кордоні з Колумбією, спровокувала масові зіткнення з протестувальниками. Дві людини загинули, щонайменше 300 дістали поранення.

Орім цього, у п'ятницю, 22 лютого, у зіткненнях на кордоні з Бразилією загинув індіанець з племені пемонів.

"Відмова режиму визнати надзвичайну гуманітарну ситуацію провокує ескалацію напруженості. Надходять тривожні повідомлення про заворушення, акти насильства і зростання кількості жертв, особливо в прикордонних районах і серед корінного населення – пемонів", - йдеться в заяві голови європейської дипломатії Федеріки Могеріні.

У Євросоюзі закликають режим Мадуро відмовитися від використання збройних груп для залякування громадян і депутатів, які залучаються до розподілу гуманітарної допомоги.

"Витоки кризи у Венесуелі є політичними та інституційними, тому рішення може бути лише політичним. Ми знову заявляємо про наше рішуче неприйняття та засудження насильства та будь-яких ініціатив, які можуть ще більше дестабілізувати регіон", - цитує заяву Могеріні "Європейська правда".

Крім цього, Брюсселль також наполягає на проведенні у Венесуелі чесних і демократичних президентських виборів, які готовий підтримати через Міжнародну контактну групу (МКГ) щодо врегулювання ситуації у Венесуелі.

Зазначимо, Венесуела прийняла вантаж із ліками та медичним обладнанням, передані по лінії ВООЗ Росією як гуманітарну допомогу.

Водночас Ніколас Мадуро блокує постачання до країни гуманітарної допомоги зі США. Військові заблокували дорогу, що веде до кордону Колумбії, якою вантаж може потрапити до країни. Також Мадуро розпорядився зачинити кордон із Бразилією та Колумбією.

Раніше за його наказом були зачинені морський і повітряний кордони з островами Аруба, Бонайре і Кюрасао. Своєю чергою Хуан Гуайдо повідомляв про плани доставки гуманітарної допомоги через острів Кюрасао в Карибському морі.

Напередодні Ніколас Мадуро заявив про розрив дипломатичних відносин із Колумбією і наказав колумбійським дипломатам залишити країну протягом доби. 24 січня Мадуро розірвав дипломатичні відносини зі США.

Нагадаємо, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро. За два тижні до цього пройшла інавгурація Мадуро на черговий президентський термін. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели.

США першими визнали його легітимним головою держави. Майже 50 країн підтримали рішенням Сполучених Штатів. Докладніше про ситуацію в країні читайте у матеріалі Віктора Каспрука ""Сітка" Мадуро" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі