Мадуро вважає, що допомога призначена для того, щоб повалити його, і каже, що Венесуелі не потрібні такі поставки. Раніше за наказом Мадуро були закриті морський і повітряний кордони з островами Аруба, Бонайре і Кюрасао.
Раніше опозиція країни заявила, що на острові Кюрасао розташований третій після Кукути (Колумбія) і Рорайми (Бразилія) центр з прийому гуманітарної допомоги з ЄС, яку потім планувалося поставити до Венесуели. Відомо, що після заборони ввезення гуманітарної допомоги зі США, яку Мадуро оголосив отруєною, в Каракасі почався новий виток протестів.
Раніше США, Канада, їх союзники в Латинській Америці і кілька країн ЄС визнали президентом країни лідера опозиції Хуана Гуайдо, а також назвали вибори сфальсифікованими. Росія, Туреччина і ряд інших країн підтримують чинного президента Ніколаса Мадуро. Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.
При цьому 1 лютого Італія заблокувала рішення Європарламенту щодо визнання Гуайдо президентом. Побічно Італію підтримали Кіпр, Греція, Австрія і Словаччина.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".