Рада Європейського союзу у п'ятницю, 7 червня, на рівні міністрів закордонних справ схвалив перегляд директиви про депортацію нелегальних мігрантів за межі Євросоюзу, сказано у комюніке Ради, передає Інтерфакс-Україна.
У Євросоюзі вважають, що посилення депортаційних правил зламає бізнес-модель контрабандистів-транспортерів, які заробляють перевезенням мігрантів з Африки в Європу. Нові правила спрямовані на прискорення депортаційних процедур, запобігання втеч і вторинних спроб проникнути до Європи і збільшення частки депортованих мігрантів.
Зокрема, відтепер мінімальний термін утримання у депортаційній в'язниці буде складати три місяці, щоб запобігти спробі відкинутих шукачів притулку сховатися або переїхати до іншої країни Євросоюзу. Більш того, у якості надзвичайного заходу передбачається можливість видворення таких мігрантів до "будь-якої безпечної третьої країни". Максимальний термін у депортаційній в'язниці становитиме півроку, а у виняткових випадках може бути продовжений на рік.
Переглянуту директиву Ради ЄС повинен узгодити з Європейським парламентом. У документі також пропонується жорсткіше прописати процедури прийняття рішень про видворення, чітко визначити терміни апеляцій і обов'язок держав ЄС розширювати спеціальні програми добровільного повернення.
Проблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".