Європейські фондові індекси піднялися на тлі ознак відновлення економіки – Financial Times

Поділитися
Європейські фондові індекси піднялися на тлі ознак відновлення економіки – Financial Times © ipnews.in.ua
Індекси менеджерів із закупівель Франції, Німеччині та Великобританії за червень зросли більше, ніж очікували економісти.

Європейські фондові індекси виросли у вівторок після того, як ключове дослідження вказало на ознаки відновлення економіки регіону, що переживає кризу. Еталонний індекс Stoxx Europe 600 виріс до 1,3% на ранкових торгах, у той час як лондонський FTSE 100 додав 1,1%. Опитування керівників підприємств трьох найбільших економік Європи показали, що в червні вони були значно оптимістичнішими, ніж у попередні місяці, пише Financial Times.

"Дані індексу ділової активності (PMI) є ще одним доказом того, що спочатку виглядало як V-подібне відновлення", - сказав Карстен Бжескі, головний економіст ING в єврозоні. Однак він попередив, що зростання може бути недовгим на тлі побоювань з приводу рівня корпоративного боргу і високого рівня безробіття.

Індекси менеджерів із закупівель Франції, Німеччині та Великобританії за червень зросли більше, ніж очікували економісти, оскільки обмежувальні заходи, викликані коронавірусом COVID-19, продовжували зніматися. У Німеччині та Великобританії спостерігається, що показник ділової активності залишався на рівні 45,8 та 47,6, але досяг найвищого рівня з початку пандемії. Індекс ділової активності Франції показав повернення до зростання на 51,3. Загальні показники по єврозоні також перевершили прогнози на рівні 47,5.

Поліпшення британського індексу PMI "виявилося набагато сильнішим, ніж очікувалося", і, враховуючи позитивні дані по роздрібних продажах минулого тижня, можна припустити, що "відскік в активності, швидше за все, буде досить сильним", - говорить економіст Катав Кеннеді з RBC Capital Markets.

Ф'ючерси S&P 500 також виросли слідом за позитивними новинами з Європи, розширивши раніше досягнутий прибуток, торгуючись вище на 0,8 відсотка.

Напередодні публікації аналітики Deutsche Bank закликали проявляти обережність при інтерпретації PMI, оскільки регіональна економіка відновлюється після дуже низьких рівнів активності під час карантину. Ці дані можуть виявитися досить нестабільними, у вигляді економічних негараздів, який ми спостерігали після початку карантину", - сказали вони.

Зростання в Європі пішло за волатильною нічною сесією. Акції різко похитнулися після того, як президент Дональд Трамп спростував коментарі свого торгового радника про те, що США можуть розірвати попередню угоду з Китаєм.

Спочатку ринки впали після того, як Пітер Наварро, головний торговий радник Трампа, заявив Fox News, що так звана торгова угода "першого етапу" між США і Китаєм "завершилася". Але Вашингтон поспішив відкликати коментарі. Невдовзі після інтерв'ю з Наварро Трамп написав у Twitter, що торговельна угода з Китаєм була "у повному порядку". У своїй заяві Наварро сказав, що його "дико вирвали з контексту" під час розмови на Fox News. Перспектива посилення тертя між двома провідними економіками світу в один момент привела до падіння ф'ючерсів на S&P 500 на 1,3%. Ф'ючерси на Уолл-стріт з тих пір відновилися.

Токійський Topix виріс на 0,5%, а гонконгський індекс Hang Seng піднявся на 1,6%.

За ніч S&P 500 виріс на 0,7%, так як інвестори роблять ставку на те, що уряди в усьому світі відреагують на недавнє збільшення числа випадків зараження коронавірусом новими заходами економічної підтримки. Nasdaq Composite додав 1,1 відсотка, щоб досягти рекордно високого рівня.

Але оптимізм інвесторів з приводу перспективи відновлення світової економіки був поставлений під сумнів у зв'язку з відновленням спалахів COCID-19 в США і Китаї, а також в деяких частинах Європи та Америки.

У понеділок США повідомили про більш ніж 25,000 нових випадків захворювання протягом п'ятого дня поспіль, причому в числі гарячих точок Арізона, Каліфорнія, Флорида, Джорджія і Техас. Інвесторам також довелося звернути увагу на зростання числа інфекцій в Німеччині.

Проте Ларрі Кудлоу, головний економічний радник Білого дому в понеділок наполягав на тому, що США не будуть страждати від "другої хвилі пандемії, і відкинув зростання числа випадків, вважаючи їх "просто гарячими точками".

Ціни на нафту виросли в надії на відновлення економіки. Нафта американської West Texas Intermediate подорожчала на 1,7% до 41,45 доларів за барель, у той час як міжнародний сорт Brent додав 1,6% до 43,80 доларів за барель.

Читайте також: Вчені пояснили дивну форму черепів жаб

Нагадаємо, що Європейський центральний банк попереджає про скорочення ВВП через пандемію коронавірусу. Докладніше читайте в інтерв'ю Юлії Самаєвой з аналітиком J. P. Morgan Девідом Стаббсом "Ми ніколи не знаємо точно, де дно".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі