Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на повідомлення, яке з'явилося на сайті Єврокомісії. Таким чином, віце-президент відомства Франс Тіммерманс повинен "надіслати польському уряду листа, щоб розпочати структурований діалог у рамках верховенства права, не роблячи передчасних висновків щодо подальших кроків".
"Сьогодні ми вирішили, що Комісія проведе попередню оцінку цього питання у відповідності до процедури, яка стосується верховенства права", - звявив Тіммерманс, додавши, що метою процесу є об'єктивна оцінка ситуації та діалог з Варшавою.
При цьому він згадав, що під оцінку підпадає польський закон щодо Конституційного суду, який навіть у Польщі назвали порушенням конституції. Однак віце-президент Єврокомісії нічого не сказав про скандальний закон про ЗМІ, якій обмежує права незалежної преси.
В цей же час, у повідомленні на сайті відомства йдеться про те, що Брюссель запросив інформацію як щодо Конституційного суду, так і про зміни в законі про ЗМІ.
Раніше повідомлялося, що Польщу можуть позбавити частини повноважень в ЄС через новий закон про ЗМІ. Відповідно до 7-ї статті Договору про ЄС процедуру обмеження повноважень однієї з країн Євросоюзу в рамках Співтовариства може ініціювати на Раді ЄС третина країн-членів, Єврокомісія або Європарламент. Дана процедура передбачає структурований діалог з державою-членом у випадку, якщо Єврокомісія виявила системну небезпеку для верховенства закону. Якщо така держава не реагує на попередження Брюсселя, Комісія ініціює процедуру у зв'язку з порушенням засадничих європейських цінностей, що може призвести навіть до позбавлення права голосу. Але попри такі погрози з боку ЄС, президент Польщі підписав скандальний закон про ЗМІ, незважаючи на критику ЄС.
10 січня глава Європарламенту Мартін Шульц звинуватив уряд Польщі в "путінізації" європейської політики. Аналогічну позицію висловила колишня єврокомісар з питань юстиції Вівіан Редінг, яка зараз є депутатом Європарламенту.