Єврокомісія внесла законопроект, який може зупинити "Північний потік-2" - EU Observer

Поділитися
Єврокомісія внесла законопроект, який може зупинити Єврокомісія висунула низку вимог щодо "Північного потоку-2". © neurope.eu
Єврокомісія хоче запровадити низку вимог щодо нової російської ГТС.

Сьогодні Єврокомісія запропонувала схвалити новий закон, який стане на заваді планам Росії збудувати новий газопровід в Німеччину.

Документ фактично доповнює закон від 2009 року уточненнями, які говорять, що антимонопольне законодавство 3 також стосується ділянок газопроводів, які проходять не по суходолу через територію союзу.

Про це пише EUObserver, додаючи, що це буде означати, що майбутнє російського "Північного потоку-2", частина якого пролягає через німецькі і данські територіальні води в Балтійському морі, повинні бути керовані окремою фірмою, а не "Газпромом". А також інші клієнти ЄС, такі як Польща і країни Балтії, отримають доступ до нової ГТС, попри те, що Росія хоче їх заблокувати. Аналогічні вимоги змусили Москву відмовитися від газопроводу "Південний потік" в Болгарію три роки тому.

Комісар з питань енергетики Марош Шефчович сказав сьогодні, новий закон не покликаний заблокувати "Північний потік-2". За його словами, Єврокомісія виступила з пропозицією, опираючись на "різні юридичні висновки" щодо російського проекту для того, щоб внести "довгострокову ясність для всіх акціонерів". До того ж, зміни будуть стосуватися всіх існуючих і майбутніх газопроводів.

Разом з тим, нова російська ГТС, через яку Москва збирається доставляти 80% газу в Німеччину, суперечить спробам ЄС зробити східних країн-учасниць менш уразливими до російського газового шантажу. Крім того, "Північний потік-2" нашкодить Україні, яка втратить доходи від транзиту газу через свою ГТС в той час, коли Київ намагається інтегруватися з Заходом.

"Єврокомісія не бачить жодної потреби в новій інфраструктурі таких масштабів, як Північний потік-2", - йдеться в записці до законопроекту європейського відомства.

Шефчович також назвав російський проект "сумнівним". Видання зауважує, що законопроект Єврокомісії, швидше за все, зіштовхнеться з протестом з боку Австрії, Франції, Нідерналдів і Великої Британії, оскільки енергетичні компанії з цих країн інвестувати майже мільярд євро в російську ГТС.

Раніше повідомлялося, що Європейська комісія 8 листопада хоче внести пропозицію про те, що правила Третього енергопакету Євросоюзу повинні поширюватися і на трубопроводи, що йдуть в ЄС з третіх країн.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія вважає, що "Північний потік-2" може нашкодити і Євросоюзу. Адже його побудова може спричинити збільшення імпорту російського газу, що посилить енергетичне домінування Росії в Європі і завадить диверсифікації поставок.

Згідно з розрахунками експертів угорського аналітичного центру REKK, сценарій поставок газу по "Північному потоку-2" може призвести до збільшення розриву між цінами на газ у Західній і Східній Європі до 2020 року.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте в статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі