Правила Третього енергетичного пакету Євросоюзу повинні поширюватися на трубопроводи, які йдуть в ЄС з третіх країн. Європейська комісія хоче внести цю пропозицію 8 листопада, повідомляє "Німецька хвиля".
Третій енергопакет ЄС передбачає, що постачальник газу не може володіти трубопроводами на території Євросоюзу.
Раніше глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що в ЄС немає єдиної позиції щодо надання ЄК мандату на проведення переговорів з Росією за проектом газопроводу "Північний потік-2".
Низка країн ЄС, а також Україна, виступають проти проекту газопроводу "Північний потік-2". Вони заявляють, що він створить додаткові важелі тиску з боку Москви. Його лобіює РФ і деякі європейські, зокрема німецькі компанії.
Нагадаємо, що Єврокомісія вважає, що "Північний потік-2" може нашкодити і Євросоюзу. Адже його побудова може спричинити збільшення імпорту російського газу, що посилить енергетичне домінування Росії в Європі і завадить диверсифікації поставок.
Згідно з розрахунками експертів угорського аналітичного центру REKK, сценарій поставок газу по "Північному потоку-2" може призвести до збільшення розриву між цінами на газ у Західній і Східній Європі до 2020 року.
Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте в статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".