Єврокомісія схвалила пакет заходів на випадок Brexit без угоди

Поділитися
Єврокомісія схвалила пакет заходів на випадок Brexit без угоди Brexit призначено на 29 березня 2019 року © https://twitter.com/Independent
Пакет ЄК з 14 пропозицій спрямований на те, щоб уникнути "найгірших наслідків виходу Британії з ЄС без угоди".

Єврокомісія схвалила і опублікувала план заходів у разі виходу Великої Британії з ЄС без угоди. Про це повідомив віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс на прес-конференції в Брюсселі.

"Сьогодні був прийнятий ряд заходів для реалізації плану дій ЄС на випадок непередбачених обставин при Brexit без угоди. Враховуючи невизначеність, що зберігається у Великій Британії, ми докладаємо всіх зусиль, щоб пом'якшити наслідки негативного результату", - заявив він журналістам.

Пакет комісії закликає держави-члени ЄС вжити заходів щодо вирішення проблеми статусу проживання та соціального забезпечення громадян Великої Британії в Європі та їхніх прав на соціальне забезпечення.

Пропонується також прийняття 14 правових актів з метою пом'якшення наслідків Brexit без угоди та "забезпечення певної наступності у відносинах між ЄС і Великою Британією". Ці акти охоплюють права на польоти, сертифікати безпеки польотів, терміни для митних декларацій, квоти на гідрофторвуглерод і класифікації статистики торгівлі і туризму.

Зазначимо, що у пакеті заходів не згадується проблема ірландської кордону. Прем'єр-міністр Сполученого Королівства Тереза Мей мотивувала перенесення парламентського голосування щодо Brexit тим, що їй хотілося б почути від європейських партнерів більш тверді запевнення щодо узгодженої раніше "страхувальної" схеми щодо ірландської кордону. Така схема фактично унеможливлює вихід Північної Ірландії з митного союзу ЄС. При цьому вона є тимчасовою. Однак Євросоюз офіційно відмовив Мей в повторних переговорах щодо Brexit.

Читайте також: Кабінет Мей не планує вносити до парламенту альтернативні варіанти Brexit

25 листопада, під час позачергового саміту ЄС щодо Brexit, країни Євросоюзу прийняли угоду, а також декларацію про відносини Британії та ЄС після виходу країни з організації. На час перехідного періоду Сполучене Королівство не зможе брати участь у прийнятті спільних рішень членів ЄС, але продовжуватиме вносити кошти в бюджет організації і визнаватиме рішення Європейського суду. Крім того, Лондон буде залишатися членом європейського ринку та Митного союзу.

Детальніше про наслідки Brexit для уряду Терези Мей читайте в матеріалі Олексія Коваля "Безвихідний вихід" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі