Про це повідомляє польське видання Rzeczpospolita, зауважуючи, що, однак, не відомо, чи буде європейський регулятор пом'якшувати вимоги щодо жорсткої економії.
"Багато країн-учасниць звернулися до Єврокомісії з проханням розглянути вплив імміграційної кризи на бюджети країн об'єднання. Ми вже розпочали роботу в цьому питанні", - сказав Московісі.
Бюджети кількох країн, зокрема Італії, Греції, Австрії, Угорщини і Німеччини дуже переобтяжені витратами, пов'язаними з напливом біженців. Деякі столиці ЄС розраховують, що Єврокомісія пом'якшить свої вимоги щодо виконання Пакту стабільності і зростання, яким забезпечує фінансову дисципліну в ЄС.
"Наразі у нас немає достатньої інформації, щоб стверджувати, що ці надзвичайні витрати якось могли б бути розглянуті в рамках пакту. Ще зарано говорити про будь-які пом'якшення", - сказав єврокомісар.
Останнім часом перед Євросоюзом гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. При цьому кількість загиблих у морі за той же період складає понад 2,1 тисячі осіб.
Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.
Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".