Комісар ЄС з питань політики розширення та сусідства побачив "будівництво" нової "залізної завіси" в Європі, коментуючи відсутність солідарності країн ЄС у питаннях прийняття біженців.
Він висловив побоювання, що в Європі знову будується "невидима" залізна завіса, провівши аналогію з залізною завісою часів Холодної війни.
"Це неприйнятно. Нам потрібні європейське лідерство і солідарність", - написав Хан на своїй сторінці в Twitter після виступу в Брюсселі з питань міграційної кризи в ЄС.
Як повідомлялося, Раді ЄС поки не вдалося знайти консенсус щодо розподілу 120 тисяч біженців між країнами Євросоюзу.
Квотний перерозподіл 120 тисяч мігрантів є лише з одним інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу (Італії, Франції, Німеччині, Угорщині тощо) в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу до мільйона біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччини.
Через міграційну кризу різні країни ЄС вдаються до методів, які підривають єдність Євросоюзу.
Деякі країни ЄС, переважно східно-європейські (Словаччина, Румунія, Угорщина, Чехія тощо) вже виступили проти обов'язкового прийому біженців у рамках Євросоюзу.
В уряді Угорщини анонсували будівництво стіни на кордоні з Румунією для обмеження потоку біженців.
Також Угорщина збудувала стіну з колючим дротом на кордоні з Сербією. До цього тисячі біженців в день потрапляли в Угорщину через Сербію, звідки пересувалися далі в Західну Європу. Напередодні Угорщина ввела НС у сусідніх до Сербії територіях, стягнула військових для стримування біженців, а також посилила закони, за якими силовики отримали більше повноважень затримувати біженців та їх депортувати. Так, в перший день в Угорщині по новим законам були затримані понад 9 тисяч осіб, десятки арештовані.
Тим часом, Німеччина тимчасово призупинила дії Шенгенської угоди про вільне пересування в ФРН з інших країн ЄС. Також періодично з'являється інформація про припинення залізничного сполучення між країнами ЄС.