Зокрема, таку думку на сторінках Financial Times висловив оглядач Вольфганг Мюнхау.
"Але пан Мюнхаю не говорить про те, що результат референдуму в Нідерландах навряд чи можна назвати "демократичним голосуванням" проти угоди про асоціацію. На референдумі 61% проголосував проти угоди, а підтримали її 32%. Враховуючи явку, це означає, що 19% нідерландських виборців виступили проти документу. Замість того, щоб вимагати від Європейської ради припинення дії угоди, уряд Нідерландців повинен провести обговорення в парламенті і потів проголосувати щодо ратифікації – приблизно після 23 червня", - пише у відповідь професор політології Єльського університету Девід Р. Кемерон на сторінках Financial Times.
Він також радить ЄС "забути про референдум в Нідерландах, оскільки насправді він відображає погляди лише незначної меншості – 19% виборців країни". Натомість, на думку експерта, Брюссель повинен зосередитися на більш важливій роботі і допомогти Україні у економічно і політично тяжкі для неї часи трансформації.
Тим часом, у Нідерландах оголосили офіційні результати референдуму про асоціацію України з ЄС. Явка на голосування склала 32,28%. 61% виборців проголосувало проти, і лише 38,21% - за.
Незважаючи на це, президент України Петро Порошенко підкреслив, що результати референдуму в Нідерландах не стануть перешкодою на шляху євроінтеграції України, оскільки згідно з Конституцією і законодавством Нідерландів, голосування має виключно консультативний характер.
Тим часом стало відомо, що Єврокомісія може розглянути питання введення безвізового режиму з Україною вже 14 квітня. Згідно з інформацією ЗМІ, це питання буде поставлено на голосування, незважаючи на результати референдуму з питання про асоціацію України з ЄС.