ЄС може протидіяти Путіну скасуванням віз для України – Newsweek

Поділитися
ЄС може протидіяти Путіну скасуванням віз для України – Newsweek Безвізовий режим може стати сильним інструментом в протидії проти Росії. Ілюстрація © DT.UA
Оглядач зауважує, що європейці не мають чіткої політики щодо Східної Європи і це дозволяє Росії тиснути на сусідів.

Саміт Східного партнерства у Ризі не може бути лише зборами для виголошення промов і обіцянок. На фоні тиску Росії Володимира Путіна на сусідні країни, ЄС повинен запропонувати Україні і Грузії безвізовий режим, який може допомогти побороти російський гніт.

Про це сьогодні пише видання Newsweek, нагадуючи про Калінінградську область, яка затиснена між Польщею і Литвою. Мешканці цього регіону, на думку оглядача, опинилися у вигідній ситуації, оскільки з 2011 року вони без проблем можуть перетинати кордон сусідніх країн ЄС. І вплив цього механізму не варто недооцінювати.

Він виводить відносини між Росією, Німеччиною і Польщею на новий рівень. Навіть зараз, коли Кремль свариться з Заходом через війну на Сході України, калінінградці досі мають особливу можливість їздити в країни ЄС. Російська сторона не заборонила своїм громадянам подорожувати Європою.

На думку оглядача, лідерам ЄС, які зберуться в Ризі на саміті Східного партнерства, варто серйозно розглянути інструмент безвізового режиму з Калінінградом і застосувати їх до таких країн, як Україна, Грузія, Вірменія, Білорусь і Азербайджан.

Експерти з Центру Карнегі Томас де Ваал і Річард Янгс зауважували, що "ЄС зайняв дуже інертну позицію і намагається діяти обережно в питанні геополітики". Але це не дуже правильна позиція. Видання нагадує про досвід побудови відносин між ЄС і країнами Західних Балкан. Десять років тому була надія на те, що серби, албанці, чорногорці, боснійці і македонці зможуть приєднатися до європейського об'єднання. Однак ЄС застряг у формальних процесах, а балканські країни так довго проводили реформи, що корупція і порушення прав людини знову повернулися в регіон.

На думку оглядача, ЄС варто зробити серйозні висновки з досвіду у співпраці із Західними Балканами і переглянути свою позицію щодо Східної Європи. Повторення тих же помилок може призвести до нестабільності регіону в довгостроковій перспективі, враховуючи на те, що Україні, Грузії та іншим країнам Східного партнерства доводиться жити поруч з Росією.

Саме тому, саміт в Ризі не може бути майданчиком лише для порожніх обіцянок і риторики. Прихильники безвізового режиму зауважують, що дозвіл безперешкодно подорожувати Європою надасть доступ людям можливість побачити і відчути європейський спосіб життя. Особливо це важливо для молоді. Досвід з Калінінградом демонструє, що відкриття кордонів не означає наплив іммігрантів. Мандрівники повертаються додому, знаючи, що не важко буде приїхати в Європу знову.

Також калінінградський досвід показав, що росіяни з області їдуть навчатися в Польщу. І це ще одна причина, чому іншим країнам Східної Європи треба дозволити без перешкод подорожувати в ЄС. Видання зауважує, що небезпеку у скасування віз бачать здебільшого популісти, які постійно лякають загрозами від напливу іммігрантів. Але молоді покоління європейців не повинні ставати заручниками популістів. До того ж, на думку оглядача, ЄС не повинен виправдовувати відсутність стратегії розвитку відносин із Східною Європою наявністю популістів.

Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що Україна може отримати безвізовий режим з ЄС у 2016 році. Також європейський політик підкреслив, що військовий конфлікт в Донбасі не стане перешкодою для безвізового режиму України з ЄС. Раніше в МЗС України заявили, що питання безвізового режиму з ЄС буде відкладений до 2016 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі