Про це на сторінках Forbes пише оглядач Анна Борщевська. Вона зауважує, що в Росії вже є всі передумови економічної катастрофи: санкції Заходу, падіння цін на нафту і при цьому дуже високі соціальні виплати і корупція.
"Підтримка Путіна традиційно опирається на найнижчі верстви населення. В свою чергу, середній клас, який складається з освічених еліт, становить для нього загрозу. Аби середній клас був задоволений владою, держава виплачує штучно завищені зарплати і роздає інші пільги. Але щойно в уряду не буде за рахунок чого забезпечувати ці бонуси через падіння цін на нафту, не виключено, що саме ця група припинить підтримувати Путіна", - йдеться в статті.
Оглядач радить Євросоюзу і США звернути увагу саме на середній клас в Росії. Заходу варто спробувати вплинути на цю верству населення, щоб відвести країну від диктатури і дати російській демократії другий шанс.
Якщо ж середній клас Росії не прийме демократію за модель розвитку країни, тоді є небезпека, що він замінить Путіна іншими радикалами, такими як Дмитро Рогозін чи Володимир Жириновський.
"СРСР розпався через неефективну економіку. Влада не змогла приховати свій масштабний провал від населення і не змогла переконати його, що в усьому винен Захід. Як радянські лідери втратили підтримку, так, ймовірно, її втратить і Путін", - пише оглядач.
Стан економіки Росії і СРСР перед розвалом також порівнював голова "Сбербанка России" Герман Греф. Він здивував російських бізнесменів, несподівано почавши критикувати режим Володимира Путіна. За його словами, СРСР розпався тому, що його керівники проігнорували закони економіки. І те ж відбувається і зараз. В цей же час, олігархи в Росії бояться, що Путін відбере їхні статкидля боротьби проти Заходу. Оскільки Кремль вже пожертвував одним з них - Володимиром Євтушенковим. Він підтримував режим Путіна, однак не захотів продавати свою нафтову компанію постраждалій від санкцій "Роснефти".