Єврокомісія ініціює 40 справ стосовно 19 країн Євросоюзу, в яких буде розслідувати недотримання ними правил надання притулку біженцям.
Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на німецьке видання Die Welt, справи порушили, зокрема, проти Італії, Франції, Нідерландів, Іспанії, Австрії, Угорщини та інших країн.
Більш того, справу порушено проти самої Німеччини, яка є неформальним лідером ЄС, в тому числі - за кількістю прийняття біженців.
Данія, Ірландія та Великобританія уникли звинувачень, так як вони не є сторонами відповідних законів Євросоюзу щодо надання притулку.
Pокрема, Брюссель звинувачує членів ЄС в порушеннs європейського законодавства щодо визнання біженців, а також за стандартами надання притулку та умовами прийому осіб, які шукають притулку.
У цілому, членами Євросоюзу є 28 країн.
Нагадаємо, міністри внутрішніх справ ЄС прийняли рішення щодо перерозподілу 120 тисяч біженців між країнами-членами переважною більшістю, а не одностайно. У той же час, Чехія, Словаччина, Угорщина і Румунія голосували проти.
Примітно, що прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що подаватиме в суд на Брюссель за рішення про розподіл 120 тисяч біженців з країн ЄС.
У Чехії пізніше заявили, що хоч і не згодні з таким рішенням ЄС, але не будуть його оскаржувати заради єдності Євросоюзу.
Раніше Рада ЄС вже розходилась без узгодження розподілення 120 тисяч біженців через кілька країн. Зокрема, проти квот на біженців виступають переважно країни Східної Європи - Угорщина, Словаччина, Чехія, Польща, Румунія і т. д. Поки що країнам ЄС вдалося розподілити за квотами тільки 40 тисяч біженців. Як відомо, в ЄС угоди приймаються консенсусом урядів всіх країн Євросоюзу, потім рішення повинно бути схвалено національним парламентом.
Квотний перерозподіл 120 тисяч мігрантів є лише з одним інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу (Італії, Франції, Німеччині, Угорщині тощо) в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу від 800 тис. до 1 млн біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччини. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.
У Німеччині вже назвали перерозподіл згаданих вище 160 тисяч біженців "краплею в морі".