Відповідна заява пролунала на прес-конференції в Пріштіні за підсумками зустрічі прем'єр-міністра Косово Хашима Тачі і помічниці президента Єгипту Пакинам Хасан Халіль Шаркаві, яка приїхала в Косово, щоб взяти участь в святкових заходах. На сьогоднішній день косовську незалежність визнали близько ста країн. Україна в їх число не входить.
"Єгипет підтримує вступ Косово до міжнародних організацій, такі як Світовий банк і Європейський банк реконструкції та розвитку", - повідомила Шаркаві, додавши, що Каїр проводить відносно Косово політику відкритих дверей. За її словами, дві країни "знаходяться на шляху побудови позитивних відносин і взаєморозуміння".
Албанська влада Косово за підтримки США і низки країн ЄС 17 лютого 2008 року в односторонньому порядку проголосила незалежність від Сербії. Міжнародний суд ООН в Гаазі у липні 2010 року виніс консультативний висновок, в якому сказано, що декларація про незалежність Косово не суперечить нормам міжнародного права. Після цієї заяви, що не має обов'язкової сили, самопроголошену державу визнало близько 30 країн.
МЗС Сербії неодноразово заперечувало кількість країн, що визнали Косово. За відомостями Белграда, цілий ряд держав Африки та Азії, включаючи Оман, Гвінею-Бісау і Уганду, не стали визнавати самопроголошеної республіки. !zn
Читайте також:
Президенти Сербії і Косово вперше в історії провели переговори
Косово отримало необмежений суверенітет: міжнародний контроль за незалежністю припинено
МЗС не підтверджує історію нібито громадянки України про гарем в Косово
Українка розповіла про рабинь прем'єра Косова і свою втечу з його гарему