ВПС НАТО, Фінляндії та Швеції провели навчання над Балтикою

Поділитися
ВПС НАТО, Фінляндії та Швеції провели навчання над Балтикою Фінський F-18 летить поряд із літаками союзників під час навчань. Фото: Adc Arnaud Chamberlin
Навчання розпочали підвищення згуртованості та оперативної сумісності Альянсу.

Винищувачі ВПС країн НАТО постійно тренуються протягом року разом із союзниками та партнерами для підтримки найвищого рівня готовності та ефективності. Навчання Ramstein Alloy охопили дні тренувань, де відпрацювали реальні сценарії, з якими стикається пілоти у Балтійському регіоні.

“Ці навчання життєво важливі для Балтійської повітряної поліції та посилених загонів повітряної поліції. Цього року у навчаннях беруть участь союзники з Іспанії, Німеччини, Чехії, Франції, Туреччини та Бельгії, а також партнери зі Швеції та Фінляндії”, - розповіли у НАТО.

"Винищувачі союзників постійно тренуються протягом року разом із союзниками та партнерами, щоб підтримувати найвищий рівень готовності та ефективності", - сказав генерал-лейтенант Паскаль Делерс, заступник командувача повітряним командуванням НАТО. "Такі навчання як Ramstein Alloy є основою нашої місії з охорони повітряного простору, яка є частиною 360-градусного стримування Євроатлантичного простору", - додав він.

Основними сценаріями, які відпрацьовують учасники навчань були повільне перехоплення та втрата зв'язку з цивільним літаком супроводу. Інші напрями підготовки включали імітацію катапультування екіпажу з активацією пошуково-рятувального ланцюга, бойову підготовку у повітрі та дозаправку у повітрі.

Більшість фінів - 84% - сказали, що вбачають у Росії загрозу своїй країні через повномасштабну війну проти України.

"Зміна, що змінилася, вимагає від Фінляндії перегляду нинішньої політики безпеки", - додав глава МЗС.

У доповіді йдеться, що вступ Фінляндії та Швеції до НАТО підвищать стабільність у Балтійському морі.

У свою чергу, міністр оборони Фінляндії Антті Кайконен заявив, що хоча військова ситуація на кордонах Фінляндії спокійна, країна має бути готова до можливих викликів.

Урядовий звіт обговорять у парламенті після великодніх канікул. На його основі вирішать, чи Фінляндія подасть заявку на вступ до НАТО.

Прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін раніше неодноразово заявляла, що очікує швидкого обговорення та ухвалення рішення найближчими тижнями.

При цьому прем'єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон планує подати заявку на вступ країни до НАТО під час саміту Альянсу 29-30 червня.

Нагадаємо, за словами генсека НАТО Єнса Столтенберга, якщо Фінляндія чи Швеція вирішать подати заявку на вступ у НАТО, то можуть розраховувати на позитивну відповідь і швидку процедуру вступу.

Тим часом The Times пише, що міфічний страх Росії стосовно розширення кордонів НАТО, який став одним із приводів військової агресії проти України, втілюється у життя. За іронією долі, цьому посприяла саме РФ. Вже влітку 2022 року Фінляндія та Швеція мають намір приєднатися до Альянсу. 

Кремль традиційно відповів на прагнення Фінляндії та Швеції. Речник російського президента Дмитро Пєсков думає, що вступ до НАТО Фінляндії та Швеції "не забезпечить безпеку в Європі". Він не сказав, що єдиною країною, яка порушує безпеку у Європі, є Росія.

Детальніше про відмову Фінляндії від нейтрального статусу читайте у статті Аліни Гриценко "Фінляндія опинилася за крок від членства в НАТО: чим відповість Росія".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі