"Буде поїздка в Ракхайн, можливо, у четвер, організована урядом. Ми сподіваємося, що це перший крок до більш вільного і широкого доступу на цю територію", - заявив він на прес-конференції.
Як повідомляє Центр новин ООН, днями Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді відвідав Бангладеш, де знайшли притулок біженці-рохінджа з М'янми, рятуючись від насильства на батьківщині. Він підкреслив, що установи системи ООН не справляються з таким раптовим напливом біженців.
"Всі ці люди знаходяться в скрутному становищі, і є ризик того, що якщо ми не зможемо оперативно активізувати допомогу найближчим часом, ситуація буде погіршуватися", - сказав комісар.
Установи системи ООН докладають всі зусилля для забезпечення їх продуктами харчування, чистою питною водою, брезентом для спорудження наметів, а також надають їм медичну допомогу. Однак масштаби допомоги не можна порівняти з масштабами напливу людей.
Раніше повідомлялося, що загальна кількість представників мусульманської народності рохінджа, які втекли з М'янми в Бангладеш, становить від 700 до 800 тисяч осіб.
Рохінджа вважають себе корінним населенням території сучасного бірманського штату Ракхайн, хоча більшість істориків вважають, що рохінджа переселилися до М'янми за часів британського колоніального правління. Влада і громадськість у М'янмі, де основною релігією є буддизм, вважають мусульман рохінджа нелегальними мігрантами з Бангладеш, тому часто відмовляють їм у громадянстві.
Конфлікт між рохінджа і бірманцями тлів у штаті Ракхайн багато років. Він загострився, коли влада М'янми почали операцію проти членів народності рохінджа, яких місцеві ЗМІ охрестили "бенгальськими терористами". Результатом зіткнень стала загибель понад 400 осіб, у тому числі понад 350 осіб з народності рохінджа.
Державний радник М'янми Аун Сан Су Чжі заявила про те, що влада країни не боїться критики міжнародного співтовариства через політику щодо мусульман рохінджа.