ВООЗ визнала лихоманку Ебола загрозою міжнародного значення

Поділитися
ВООЗ визнала лихоманку Ебола загрозою міжнародного значення Поширення вірусу Ебола - загроза міжнародного значення
ВООЗ рекомендує ввести режим надзвичайного стану у країнах, де було зафіксовано випадки цього захворювання.

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила, що поширення вірусу Ебола у Західній Африці несе загрозу міжнародного значення та є надзвичайною подією. Експерти, які провели у швейцарській Женеві засідання надзвичайного комітету, одностайно погодилися з тим, що всі ознаки, необхідні для надання такого статусу, які прописано в Міжнародних правилах охорони здоров'я, тут мають місце.

Як повідомляють у прес-релізі ВООЗ, усі держави - учасники засідання (серед яких є і африканські, і європейські, і американські країни) представили інформацію про останні події на територіях, де поширилася епідемія, в тому числі розповіли, які заходи були вжиті для зупинки спалаху захворювання та з якими проблемами їм довелося зіткнутися.

За підсумками засідань комітет зробив висновок, що спалах лихоманки, яка призвела до загибелі майже тисячі осіб, є надзвичайною ситуацією і несе ризик для здоров'я населення в інших державах. Можливі наслідки подальшого міжнародного поширення особливо серйозні з огляду на вірулентність вірусу, способи його передачі, а також слабку систему охорони здоров'я в країнах, де виявлено таку проблему, йдеться в заяві організації. Члени комітету констатували, що для боротьби з епідемією потрібна співпраця всього світового співтовариства.

У ВООЗ також вичленили низку проблем, які існують в тих країнах, де лихоманка стала причиною загибелі великої кількості людей. Як зазначено у прес-релізі, їхні системи охорони здоров'я є "крихкими": не вистачає ні обладнання, ні кваліфікованих фахівців, ні матеріального забезпечення. Крім того, в цих країнах немає досвіду боротьби з небезпечними інфекціями, а населення недостатньо обізнане. Поширенню захворювання сприяє висока мобільність населення, а те, що інфікованими виявилися і працівники охорони здоров'я, доводить, що контроль за безпекою лікарів у багатьох медичних установах недостатній.

Члени комітету поскаржилися, що жителі західноафриканських держав не завжди довіряють лікарям і не відразу звертаються в лікарні. Між тим своєчасний похід до лікаря може не тільки врятувати життя пацієнта, але і зупинити поширення епідемії. Помічник генерального директора ВООЗ з безпеки охорони здоров'я доктор Кейджі Фукуда заявив, що будь-яка людина, яка, імовірно, хвора, має бути негайно ізольована і перебувати в ізоляції протягом 30 днів. Саме стільки часу, за даними лікарів, хворий залишається заразним, пише Reuters.

У зв'язку зі спалахом епідемії в комітеті закликали прийняти екстрені заходи. Зокрема, всім державам, у яких відзначені випадки захворювання, рекомендується оголосити надзвичайну ситуацію. Як повідомляють, глава кожної країни повинен особисто звернутися до народу, щоб надати громадянам інформацію про ситуацію, розповісти про кроки, які вживаються для розв'язання проблеми, і про ролі спільноти". Крім того, африканським лідерам радять залучити додаткові ресурси для фінансування системи охорони здоров'я, інформування населення та моніторингу ситуації.

Як зазначено в заяві комітету, також необхідно забезпечити медичні центри обладнанням і персоналом і збільшити постачання медичних товарів, особливо засобів індивідуального захисту. Влада країни, де вирує епідемія, може вводити карантин і обмежувати право жителів на пересування, а кожного, хто покидає територію країни, необхідно обстежити, щоб не допустити подальшого розповсюдження захворювання. Туристів треба заздалегідь попереджати про підвищені ризики, заборони на поїздки в країни або на торгівлю з ними не передбачається. Заборонено переміщення за кордон останків померлого від епідемії, а похорон має проходити "згідно з національними правилами охорони здоров'я".

Сусіднім державам рекомендують посилено контролювати кордон, а також про всяк випадок навчити медичних працівників і перевірити наявність необхідного обладнання. Якщо у країни є підозри, що лихоманка все ж потрапила на її територію, необхідно в найкоротші терміни провести розслідування. Якщо інформація підтверджується, то в дію вступають рекомендації, описані вище. Комітет також підкреслив важливість продовження підтримки постраждалих держав міжнародними партнерами.

Голова ВООЗ Маргарет Чан, яка виступила сьогодні перед журналістами, назвала спалах вірусу Ебола найбільшим за 40 років. "Цей спалах розвивається швидше, ніж ми можемо контролювати його", - додала вона. За її словами, надання хворобі статусу надзвичайної ситуації "підвищить увагу лідерів країн до цієї проблеми".

Відзначимо, що раніше ВООЗ визнавала міжнародною проблемою спалах поліомієліту у травні цього року, а до цього - поширення "свинячого грипу" в 2009 році.

Епідемія геморагічної лихоманки Ебола, яка, можливо, дісталася до Європи зі США, особливо серйозна, враховуючи вірулентність вірусу, способи його передачі, а також слабку систему охорони здоров'я. Згідно з останньою статистикою ВООЗ, число жертв спалаху лихоманки Ебола з лютого цього року досягло 932 осіб (це в 1,5 рази більше, ніж за останні 13 років). Найбільше загиблих - у Гвінеї, Ліберії і Сьєрра-Леоне. В останніх двох країнах вже діє режим НС. Смертельний випадок також зафіксовано у Нігерії. 8 серпня перший хворий з підозрою на лихоманку Ебола був виявлений і в Беніні. !zn

Читайте також:

Всесвітня організація охорони здоров'я закликала повністю відмовитися від ртутних термометрів

ВООЗ стурбована зростанням онкологічних захворювань

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі