ВООЗ стурбована зростанням онкологічних захворювань через алкоголь, куріння й ожиріння

Поділитися
Медики поки не можуть вирішити проблему раку © Андрій Товстиженко, DT.UA
Вчені поки не можуть знайти вирішення проблеми раку. Пропонують зосередитися на запобіганні новим випадкам його появи.

Всесвітня організація охорони здоров'я закликала боротися з випадками раку, обумовленими способом життя, зокрема зловживанням алкоголем, споживанням цукру і ожирінням, пише The Guardian.

За прогнозами ВООЗ, кількість нових випадків раку може у найближчі 20 років, до 2032 року, збільшитися на 70% майже до 25 млн на рік. Половині з цих випадків можна запобігти, бо вони обумовлені способом життя, йдеться у Всесвітній доповіді щодо раку.

Автори доповіді зазначають, що було б неправдоподібно стверджувати, що рак стане виліковним, а тому треба зосередитися на запобіганні новим випадкам його появи, пише видання.

Кількість випадків раку у світі збільшилася з 12,7 млн нових випадків у 2008 році до 14,1 млн в 2012 році, коли від цього захворювання померли 8,2 млн осіб.

"Незважаючи на видатні успіхи, доповідь свідчить про те, що ми не можемо знайти рішення проблеми раку. Необхідно приділяти більше уваги запобіганню та ранньому виявленню", - зазначив доктор Крістофер Уайлд, директор Міжнародного агентства з вивчення раку (IARC) і співавтор доповіді.

Основний тягар ляже на країни з низьким і середнім доходом, де населення та тривалість життя збільшуються. Ці країни страждають від двох типів раку. По-перше, це рак, викликаний інфекціями, такий як рак шийки матки, який переважає у бідних країнах, де не проводять регулярні обстеження і не використовується вакцина від ВПЛ.

Другий тип раку пов'язаний зі способом життя у більш забезпечених країнах, зокрема, із збільшенням споживання тютюну, вживання алкоголю і їжі, що зазнала інтенсивної переробки, та відсутністю фізичної активності", зазначила в передмові до доповіді генеральний директор ВООЗ Маргарет Чан. !zn

Читайте також:

Нові дані свідчать, що ГМО може викликати рак

Вчені змогли діагностувати рак шлунка за диханням пацієнта

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі