Всесвітня організація охорони здоров'я класифікувала штам коронавірусу виявлений в Індії як той, що здатний викликати глобальне занепокоєння.
Дослідження фахівців показали, що штам здатний поширюватися легше за інші, пише Reuters з посиланням на ВООЗ.
Мутація B.1.617 стала четвертою, яка класифікується ВООЗ як викликає занепокоєння. Три інші були виявлені в Великобританії, Південній Африці та Бразилії.
"Є деяка інформація, що дозволяє припустити підвищену здатність до передачі", - заявила на брифінгу технічний керівник ВООЗ по Коронавіруси Марія Ван Керховена.
Кількість заражень і смертей від коронавірусу в Індії в ці дні стали рекордними та привели до закликів повністю закрити країну. Основна версія цієї мутації вперше була зафіксована в Індії в грудні, хоча більш рання версія була виявлена ще в жовтні.
Дослідники коронавірусу заявили, що зараз в мутації B.1.617 існує три підвиди.
"Не дивлячись на те, що деякі попередні дослідження продемонстрували підвищену здатність до передачі, нам потрібно набагато більше інформації про цей варіант вірусу, його лініях і підлініях", - зазначила Ван Керховена.
ВООЗ також стверджує, що проти цієї мутації працюють базові методи лікування, і вакцини.
Ситуація з коронавірусом в Індії стрімко погіршилася. Добова захворюваність перевищувала 350-400 тисяч осіб. Різко зросла смертність. Офіційно це не пов'язували з новою мутацією, виявленої на території країни. Таке навантаження призвела до колапсу медичної системи - не справлялися не тільки лікарні, яким не вистачає місць і кисню, а й крематорії - тіла померлих спалювали на вулицях і в парках.
Раніше повідомлялося, що в Індії зафіксували серію заражень рідкісним "чорним грибом". Всі хворі раніше перехворіли коронавірусів, або поки ще видужують.
8 травня офтальмолог з Мумбаї оперував 25-річну жінку, яка раніше хворіла коронавірусів і вже одужала. Їй встановили трубку в ніс і видалили тканини, які були інфіковані мукормікоз - небезпечної грибковою інфекцією, яка вражає ніс, очі, іноді і мозок. Щоб врятувати життя, пацієнтці видалили око.
Всього з грудня по лютий в п'яти містах було зафіксовано 58 випадків інфікування "чорним грибом". Йдеться про Мумбаї, Бангалорі, Хайдарабаді, Делі та Пуне. Більшість пацієнтів заразилися через 12-15 днів після одужання від коронавірусу.
Також глава Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебрейесус, оцінюючи статистику захворюваності та смертності від коронавірусу у світі, заявив, що рівень вийшов на плато.
"Зниження йде у всіх регіонах, включаючи Америку і Європу. Однак це неприйнятно високий рівень плато, коли минулого тижня у світі було понад 5,4 мільйона випадків COVID-19 і майже 90 тисяч смертей", - сказав Гебрейесус.
Нагадаємо, станом на 11 травня у світі зафіксовано 158 616 717 випадків зараження COVID-19, свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університеті Джонса Хопкінса.
За добу: 656 669 нових випадків; померли 3 299 694 людини (+10 597 за добу); одужали 94 638 472 особи (+625 289 за добу).