В Індії зафіксували серію інфікувань рідкісним "чорним грибом". Усі хворі раніше перехворіли на коронавірус, або наразі ще одужують, повідомляє ВВС.
Цієї суботи, 8 травня, офтальмолог з Мумбаї оперував 25-річну жінку, яка раніше хворіла на коронавірус та вже видужала. Їх встановили трубку в ніс та видалили тканини, які були інфіковані мукормікозом - небезпечною грибковою інфекцією. Вона вражає ніс, очі, іноді й мозок. Аби врятувати життя, пацієнтці видалили око.
Загалом з грудня по лютий у п'яти містах було зафіксовано 58 випадків інфікування "чорним грибом". Йдеться про Мумбаї, Бангалор, Хайдарабад, Делі і Пуна. Більшість пацієнтів заразилися через 12-15 днів після одужання від коронавірусу.
22 квітня Індія вийшла на перше місце в світі за кількістю хворих і померлих. Щодня в Індії діагностують понад 300 тисяч нових випадків інфікування, в країні виявлено новий штам коронавірусу. Саме він міг спричинити спалах захворювання, вважає прем'єр-міністр Нарендра Моді.
В країні бракує ліків, люди змушені вдаватись до недоведених методів лікування або купувати їх на «чорному ринку». Існує проблема з киснем і ліжкомісцями у лікарнях для пацієнтів з коронавірусом. 40 країн вже погодилися надати Індії свою допомогу.
У ВООЗ назвали справжні причини, які призвели до погіршення ситуації. Крім циркуляції нових штамів вірусу, в країні низький рівень вакцинації і велика кількість масових заходів.
Нинішній кризі в Індії передувала передчасна впевненість влади в подоланні пандемії. Бажанню повернутися до постковідних реалій сприяла і переконаність самих індійців у тому, що вплив забруднення і мікробів наділив їх міцним імунітетом. Докладніше про те, чому друга хвиля COVID-19 стала пеклом для найбільшого світового виробника вакцин, читайте в статті Наталії Бутирської «У жорнах пандемії» у ZN.UA.