Поліція Нью-Йорка затримала понад два десятки учасників акцій протесту, що проходять у США на тлі обробки результатів виборів президента 3 листопада. The New York Times із посиланням на анонімне джерело наводить цифру в 58 затриманих.
За словами правоохоронців, кілька демонстрантів влаштовували підпали і розкидали на Мангеттені сміття та яйця.
«Ми високо цінуємо важливість свободи слова. Нашим головним пріоритетом завжди була і залишається безпека. Ми затримали понад 20 осіб, які намагалися захопити мирну акцію протесту, розпалюючи багаття і розкидаючи сміття та яйця на Мангеттені», - йдеться в повідомленні пресслужби Департаменту поліції Нью-Йорка в Twitter.
Там також були опубліковані світлини вилучених у затриманих електрошокерів і ножів, які підписали: «Це не знаряддя мирного протесту».
We appreciate and value the importance of freedom of speech. Our top priority is and always will be safety. We have arrested more than 20 individuals who attempted to hijack a peaceful protest by lighting fires, throwing garbage and eggs in Manhattan. pic.twitter.com/5SzZ6lDWEz
- NYPD NEWS (@NYPDnews) November 5, 2020
Поліцейські пообіцяли продовжувати працювати на деескалацію ситуації, попередивши, що використання зброї на мирних акціях протесту неприпустиме, а також заявили, що затримуватимуть усіх, у кого буде зброя.
These weapons, confiscated at protests tonight, put others at risk. Bringing weapons to peaceful protests can not and will not be tolerated. We are currently working to de-escalate the situation. Anyone caught with a weapon will be arrested. pic.twitter.com/GiCDv74ncT
- NYPD NEWS (@NYPDnews) November 5, 2020
У середу, 4 листопада, в Нью-Йорку відбулася акція «Підрахуй кожен голос». Кілька сотень людей вийшли на вулиці Мангеттена, вимагаючи ретельного підрахунку голосів на виборах.
Протестувальники пройшли маршем 5-ю авеню «в ім'я справедливості, чесності і демократії». Акція почалася мирно, але приблизно за годину почалися зіткнення з поліцією, пише «Інтерфакс-Україна».
Акції протесту проходять і в інших містах США: Портленді (штат Орегон), Філадельфії (штат Пенсільванія), Чикаго (штат Іллінойс), Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія), Міннеаполісі (штат Міннесота).
Протести супроводжуються затриманнями, на разі наймасштабнішими стали арешти в Міннеаполісі - 500 осіб. Саме в Міннеаполісі співробітником поліції був убитий темношкірий Джордж Флойд, його смерть поклала початок протестам Black Lives Matter.
У США 3 листопада обирали президента і конгресменів Палати представників та Сенату. За посаду президента США змагаються республіканець Дональд Трамп і демократ Джо Байден.
Докладніше про те, як Трамп може оскаржити результати президентських виборів у Сполучених Штатах, читайте в статті Геннадія Друзенка «Виборчі рифи американської демократії».