Влада Непалу заборонили у муніципалітеті поруч з Еверестом продаж і використання одноразових пластикових виробів. Таким чином чиновники хочуть боротися з сміттєвим забрудненням гори.
Заборона набуде чинності з січня 2020 року. Обмеження стосуватиметься пластикових виробів товщиною менше 30 мікрон. Передбачається, що трекінгові компанії, авіакомпанії і Асоціація альпіністів Непалу будуть допомагати владі у підтримці цієї заборони.
Покарання для порушників поки не оголошено.
Раніше Непал посилив вимоги до бажаючих піднятися на Еверест.
У Національному заповіднику Джомолунгми, який займає близько двох тисяч квадратних кілометрів, знаходиться 1476 льодовиків. За словами наукового співробітника Державної лабораторії кріосферних наук Кана Шичяня, танення льодовиків призвело до різкого зростання рівня води в річках і водоймах біля вершини світу. Наприклад, площа місцевого льодовикового озера зросла зі 100 до 114 квадратних кілометрів з 1990-го по 2013 рік.
Раніше вчені провели дослідження, в рамках якого встановили, що з 2005 по 2015 рік Еверест пересувався в північно-східному напрямку зі швидкістю чотири сантиметри на рік. При цьому висота Евересту щорічно збільшувалася на 0,3 сантиметра. Таким чином, за 10 років гора пересунулася на 40 сантиметрів і стала вище на 3 сантиметри.