Вчені з Китайської академії наук, Юньнаньського університету науки і технологій, а також Центру з охорони снігових барсів Джомолунгми провели дослідження, в рамках якого встановили, що льодовики гори Еверест за останні 40 років скоротилися на 28%. Повідомлення про це було поширене "Сіньхуа".
Дослідники прийшли до таких висновків, після порівняння з даними, отриманими в 1970 році. Зокрема, розмір одного з найбільших льодовиків на південному схилі гори, на території Непалу, зменшився на 26%. Загальне ж скорочення площі льодовиків Евересту згідно з документом склало 28%.
Всього в Національному заповіднику Джомолунгми, який займає близько двох тисяч квадратних кілометрів, знаходиться 1476 льодовиків. За словами наукового співробітника Державної лабораторії кріосферних наук Кана Шичяня, танення льодовиків призвело до різкого зростання рівня води в річках і водоймах біля вершини світу. Наприклад, площа місцевого льодовикового озера зросла зі 100 до 114 квадратних кілометрів з 1990-го по 2013 рік.
Раніше вчені провели дослідження, в рамках якого встановили, що з 2005 по 2015 рік Еверест пересувався в північно-східному напрямку зі швидкістю чотири сантиметри на рік. При цьому висота Евересту щорічно збільшувалася на 0,3 сантиметра. Таким чином, за 10 років гора пересунулася на 40 сантиметрів і стала вище на 3 сантиметри.
Раніше кліматологи прийшли до висновку, що більша частина вічної мерзлоти Аляски зникне до 2100 року, що може призвести до прискорення ходу глобального потепління через величезну кількість органіки, яка утримується під мерзлотою Аляски.