Визнання РФ спонсором тероризму «загальмувало» у Держдепартаменті США – NYT

Поділитися
Визнання РФ спонсором тероризму «загальмувало» у Держдепартаменті США – NYT © Офіс президента
Держсекретар Блінкен вважає, що це рішення не зможе ще більше розширити санкції проти агресора.

Державний секретар США Ентоні Бінкен поки не ухвалив остаточного рішення, чи потрібно визнавати РФ державою-спонсором тероризму, пише The New York Times. Блінкен вважає, що проти агресора вже діють доволі жорсткі санкції, і цей статус не дозволить посилити тиск.

«Санкції, накладені на Росію нами та іншими країнами, повністю відповідають тим, які пішли б за включенням її до списку держав-спонсорів тероризму. Таким чином, практичні результати того, що ми вже робимо, є однаковими», - сказав Блінкен.

27 липня Сенат ухвалив резолюцію із закликом визнати РФ спонсором тероризму за агресію проти України, Грузії і Чечні та загибель величезної кількості людей. Аналогічний документ готується у Палаті представників.

«На мій погляд, Путін зараз сидить на вершині державного терористичного апарату», - сказав співавтор резолюції, сенатор-республіканець Ліндсі Грем. Сенатор вважає, що нинішні санкції проти РФ є хорошими, але можна зробити більше.

Блінкен не дав чіткої відповіді на резолюцію, яка, однак, не має юридично зобов'язальної сили, і заявив, що будь-яке рішення має ґрунтуватися на існуючих юридичних визначеннях. Держсекретар також припустив, що це суперечливе питання, оскільки Росія вже перебуває під багатьма санкціями.

Визнання Росії державою-спонсором тероризму призведе до нових санкцій, які ще сильніше руйнуватимуть російську економіку, а також санкцій проти країн, які продовжують вести бізнес із Москвою.

Це також дозволить зняти традиційні правові бар'єри, які не дозволяють приватним особам висувати позови до іноземних урядів щодо відшкодування збитків. Йдеться про сім'ї американських добровольців, убитих чи поранених на російсько-українській війні.

Але це рішення може «раз і назавжди» розірвати дипломатичні зв'язки, які ще зберігаються у Москви і Вашингтону, вважають опитані журналістами аналітики. А ці зв'язки Блінкен вважає за важливе зберегти.

Якщо Держдепартамент США не визнає Росію державою-спонсором тероризму через війну РФ проти України, це може зробити американський Конгрес, пише Politico.

Конгрес надав держсекретареві повноваження визнавати відповідну країну державою-спонсором тероризму. Однак деякі представники Конгресу кажуть, що законодавці могли б ухвалити закон про визнання РФ спонсором тероризму без Держдепартаменту, посиливши тиск на президента Росії Владіміра Путіна самостійно.

На сьогодні статус держави-спонсора тероризму мають Куба, Північна Корея, Іран та Сирія.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі