Конгрес США може визнати РФ державою-спонсором тероризму, якщо цього не зробить Держдеп — Politico

Поділитися
Конгрес США може визнати РФ державою-спонсором тероризму, якщо цього не зробить Держдеп — Politico © trekandshoot/Depositphotos
Пелосі звернулася до Блінкена із закликом визнати Росію державою-спонсором тероризму, інакше, за її словами, це зробить Конгрес.

Якщо Держдепартамент США не визнає Росію державою-спонсором тероризму через війну РФ проти України, це може зробити американський Конгрес. Про це в розмові з держсекретарем США Ентоні Блінкеном заявила спікер Палати представників Ненсі Пелосі, повідомляє Politico із посиланням на джерела.

Конгрес надав держсекретарю повноваження визнавати відповідну країну державою-спонсором тероризму. Однак, деякі представники Конгресу кажуть, що законодавці могли б прийняти закон про визнання РФ спонсором тероризму без Державного департаменту, тим самим посиливши тиск на президента Росії Владіміра Путіна самостійно.

«Немає жодної юридичної причини, через яку Конгрес не міг би ухвалити закон, який би фактично визнав Росію державою-спонсором тероризму. Прийняття Конгресом законодавства є, очевидно, більш складним шляхом, ніж відповідне рішення держсекретаря, але це дасть адміністрації США необхідне політичне тло для посилення економічного тиску та риторики проти Путіна», – сказав представник Демократичної партії.

Члени Палати представників і Сенату наполягають на визнанні РФ державою-спонсором тероризму, що змусить уряд США контролювати іноземну допомогу, скоротити експорт і продаж оборонної продукції, встановити контроль над експортом товарів подвійного використання.

За словами Державного департаменту, надання РФ подібного «статусу» також «включає інші закони про санкції, які карають осіб і країни, що ведуть торгівлю з державами-спонсорами тероризму», а це означає, що США, можливо, доведеться розширити свої санкції більше, ніж на окремі сектори російської економіки. Нинішні чотири країни, яких США визнали спонсорами тероризму, Куба, Північна Корея, Іран і Сирія – мають слабші торговельні зв’язки зі світом, ніж Росія.

Це може пояснити, чому Державний департамент тривалий час скептично ставився до такого кроку.

«Санкції, які ми запровадили, є тими самими кроками, які передбачало б визнання держави спонсором тероризму. Ми уважно розглянемо усі потенційні варіанти. Це один із них», — сказав журналістам у квітні речник Держдепартаменту Нед Прайс.

Однак деякі експерти кажуть, що цей крок посилить тиск на Кремль і зробить будь-які відносини з Росією для громадян США майже неможливими.  

«Визнання Росії державою-спонсором тероризму було б важливим, оскільки це широкий крок. Це вносить ризик у всі відносини з РФ», - сказав експерт із питань санкцій аналітичного центру Atlantic Council Едвард Фішман.

При цьому він зауважив, що Конгрес США ще не зробив серйозних кроків, щоб покарати Росію. Що стосується вторинних санкцій і не тільки, «наявність визнання Конгресу робить ці санкції набагато ефективнішими», вважає Фішман.

Російські війська атакували багато цивільних об’єктів, зокрема школи та лікарні, а також місця, де ховалися мирні жителі. Вторгнення РФ призвело до незліченних смертей серед мирного населення України.

«Росія знищує наш народ», — заявила в Конгресі перша леді України Олена Зеленська.

Якщо будь-яка резолюція на Капітолійському пагорбі буде прийнята — або повне визнання спонсором тероризму пройде через обидві палати Конгресу, Блінкен може відчути більший тиск, щоб стати на бік законодавців і надати РФ «відповідний статус», резюмує видання.

Чи повинна Україна добиватися на міжнародному рівні визнання Росії державою-терористом? А може, краще — державою-спонсором тероризму? Яка різниця між цими термінами, і, взагалі, чи варто Україні витрачати сили й час на цей напрям боротьби з РФ? Читайте у статті Гюндуза Мамедова «Як нам правильно покарати Росію».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі