Виробники вакцин від COVID-19 не хочуть ділитися технологіями з Росією і Китаєм – FT

Поділитися
Виробники вакцин від COVID-19 не хочуть ділитися технологіями з Росією і Китаєм – FT © Колаж ZN.UA
Тимчасову відмову від інтелектуальної власності підтримали відразу кілька сенаторів-демократів

У США виробники вакцин від COVID-19 не хочуть тимчасово знімати патенти на свої препарати, щоб не ризикувати передачею технологій виробництва Китаю та Росії, передає американська газета Financial Times з посиланням на джерела.

Фармкомпанії кажуть про це на закритих зустрічах з торговими представниками та чиновниками адміністрації президента США Джо Байдена. Виробники вакцин запевняють, що їхня відмова від прав може дозволити Росії та Китаю в майбутньому використовувати розробки для створення інших препаратів від різних захворювань. Наприклад, росіяни або китайці можуть отримати технологію мРНК, яку можна використовувати, в тому числі для розробки препаратів проти раку і серцевих захворювань.

Першими ідею відмови від патенту ще в жовтні запропонували Індія і ПАР. Тоді її підтримала і Всесвітня організація охорони здоров'я. Вони розраховують забезпечити доступ до вакцин для жителів небагатих країн. Всього ініціативу підтримали майже 60 країн, але попередня американська адміністрації, президента Дональда Трампа, виступила проти. До неї приєдналися і Євросоюз, Велика Британія, Швейцарією.

Але в уряду Байдена інший підхід до цього питання. FT пише, що торгпред США Кетрін Тай обговорює перспективу відмови від патенту з фармкомпаніями, профспілками та правозахисниками.

Торгпредство США вже назвало своїм головним пріоритетом порятунок життів, і відомство планує працювати з партнерами над вивченням можливостей для того, щоб різко збільшити виробництво і справедливий розподіл вакцин.

Тимчасова відмова від інтелектуальної власності підтримали відразу кілька сенаторів-демократів, в тому числі Берні Сандерс та Елізабет Уоррен. 175 колишніх світових лідерів і нобелівських лауреатів закликали США вжити термінових заходів для відмови від патенту на вакцини.

Однак фармкомпанії і їхні лобісти наполягають на тому, що вони вже роблять все можливе для розширення виробництва. Крім того, вони стверджують, що темпи вакцинації уповільнюють не патенти, а проблеми з виробництвом й в ланцюжках поставок.

В Україні триває вакцинація проти коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19 препаратами від британсько-шведської компанії AstraZeneca (Covishield) та китайської Sinovac (CononaVac). Але її обіцяли почати американською вакциною виробництва Pfizer-BioNTech. Міністра охорони здоров'я Степанов знову обіцяє, що вже в травні-червні в Україні прибудуть перші дози цієї вакцини з 10 мільйонів запланованих на цей рік. Однак зараз Україна має лише рамковий договір на поставку вакцини Pfizer-BioNTech - такий документ не є договором купівлі-продажу та у нього немає зобов'язального характеру.

Related video

16 квітня міністр охорони здоров'я Максим Степанов виступив у парламенті на годині запитань до уряду. На тлі постійних зривів плану вакцинації, Степанов пообіцяв всеосяжну імунізацію українців цього року. У чому ще маніпулює міністр, розповідаючи про боротьбу з пандемією в Україні, читайте в статті Алли Котляр «Епідемія маніпуляцій» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі