Про це The Times пише у редакційній статті, нагадуючи, що цього тижня активісти з організації Bellingcat оприлюднили звіт, якому змогли довести не лише те, що зброя, з якої в Донбасі був збитий малайзійський лайнер "Боїнг 777", походить з Росії. Вони також з'ясувати імена російських солдатів, винних у загибелі усіх пасажирів. У публічній версії звіту їхні імена не уточнюються, а лише вказується, що вони служать у другому батальйоні 53-ї протиповітряної ракетної бригади Збройних сил РФ.
Версію з іменами конкретних російських солдатів активісти Bellingcat відправили міжнародній слідчій групі, яка шукає винуватців авіакатастрофи.
"Сподіватися на справедливість у справі рейсу MH17 марно, поки президент Путін лишається при владі. Але вбивства не мають терміну давності. Новий звіт – це збір точно деталізованої інформації, який повинен переслідувати винних у трагедії MH17 до тих пір, поки в Росію не повернеться верховенство права. Тоді його можна буде використати проти них. Тим часом, західні уряди повинні не вагаючись ввести санкції проти Росії як найкраще доступне покарання за цей кошмарний злочин", - йдеться в статті.
В 15:30 четверга, 17 липня 2014 року, в Донецькій області поруч з селищем Шахтарськ в зоні бойових дій був збитий Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що слідував рейсом MH17 "Амстерлам-Куала-Лумпур". Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
13 жовтня відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з яким літак рейсу MH17 був збитий ракетою комплексу "Бук" російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.
Однак після оприлюднення доповіді голова Радбезу Нідерландів заявив, що "Боїнг" збили з території, підконтрольній бойовикам. "Межі території були досить нестійкими, але це була область, контрольована проросійськими бойовиками", - сказав він.