Згідно з розслідуванням BBC, у липні військові М'янми здійснили серію масових вбивств мирних жителів, внаслідок яких загинули щонайменше 40 людей.
BBC поговорила з 11 свідками в Кані та порівняла їх свідчення із записами, знятими з мобільного телефону, та фотографіями, зібраними Myanmar Witness, британською неурядовою організацією, яка розслідує порушення прав людини в країні.
Свідки та ті, хто вижив, розповіли, що солдати, деяким з яких було лише 17 років, оточили мешканців села, перш ніж забрати чоловіків та вбити їх. Відеозаписи та зображення інцидентів показують, що більшість убитих спочатку були піддані тортурам і поховані в неглибоких могилах.
Вбивства сталися у липні під час чотирьох окремих інцидентів у селищі Кані – оплоті опозиції в районі Сагаїнг у Центральній М'янмі.
Військові зіткнулися з опором з боку цивільного населення з того часу, як вони захопили контроль над країною внаслідок лютневого перевороту, скинувши демократично обраний уряд на чолі з Аунг Сан Су Чжі.
В ООН засудили насильство в М'янмі, проте в організації не виключають початок громадянської війни. Ситуація з протестами у М'янмі все більше нагадує історію Сирії: етнічні ополченці підтримують народне повстання, а біженці тікають із країни.