Війна РФ проти України призведе до голоду 40 млн людей у світі, Африка постраждає найбільше — посол США в ООН

Поділитися
Війна РФ проти України призведе до голоду 40 млн людей у світі, Африка постраждає найбільше — посол США в ООН © Reuters
В США припускають, що РФ навмисно намагалася порушити глобальні ланцюги поставок продовольства, звинувативши в цьому Захід.

Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що вторгнення Росії в Україну спричинить голод для 40 мільйонів людей у світі і найбільше постраждає Африка. Про це повідомляє Reuters.

Уряди країн Африки здебільшого намагалися залишатися нейтральними щодо війни РФ проти України та відмовлялися приєднатися до засудження агресії Росії та не підтримували санкції Заходу.

З словами Томас-Грінфілд, Африка не хоче, щоб на неї чинили тиск, змушуючи обрати сторону.

У той час як енергетична криза, зміна клімату, пандемія та війна є основними причинами проблем глобального постачання продовольства, «найпідступнішим джерелом» є голод, який навмисно використовується як зброя війни, додала вона.

«Росія систематично захоплювала деякі з найважливіших сільськогосподарських угідь України, псуючи мінами та бомбами поля. Незалежно від того, як ви ставитесь до Росії, ми всі маємо потужний спільний інтерес у пом’якшенні впливу війни РФ проти України на продовольчу безпеку», – заявила Томас-Грінфілд.

Президент Франції Еммануель Макрон минулого тижня використовував схожі формулювання, коли під час візиту до Камеруну назвав глобальну продовольчу кризу однією з «інструментів війни» Росії.

Москва заперечує відповідальність за продовольчу кризу та звинуватила західні санкції в уповільненні експорту продовольства та добрив.

Томас-Грінфілд спростувала це твердження, натомість припустивши, що Росія навмисно вдається до заходів, щоб порушити глобальні ланцюжки поставок продовольства, звинувативши в цьому Захід.

«Ми не бачили жодних ознак того, що Росія прийме дипломатичне вирішення війни проти України», - сказала вона.

Блокування Росією українських чорноморських портів і бойові дії на території нашої держави руйнують налагоджені світові ланцюги поставок. Особливої актуальності набуває загроза продовольчої кризи для держав, які залежать від експорту зерна з України та РФ, зокрема в Африці. Утім, Росія намагається використати ситуацію в своїх цілях — хоче витіснити Україну з африканських ринків. Таким чином вона не лише залишає нашу державу без джерела доходів, але й усуває конкурента.

Які ще цілі переслідував Сєргєй Лавров у своєму турне, читайте в статті Миколи Замікули «Африканське сафарі Кремля».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі