"Війна підійде до наших кордонів": Міноборони Латвії закликає Захід до постачання HIMARS і Reaper

Поділитися
© U.S. Army/ flickr
На тлі перекидання Сполученими Штатами та НАТО особового складу і обладнання до Східної Європи у відповідь на вторгнення Росії в Україну, “уразливі союзники”, такі як Латвія, намагаються зміцнити свою оборону, побоюючись, що будуть атаковані наступними.

Як і Україна, яка не є членом НАТО, але вважається близьким партнером Альянсу, країни-сусідки Росії констатують, що відчайдушно потребують додаткової військової допомоги Заходу. Міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс заявив під час візиту міністра оборони Ллойда Остіна цього місяця, що, оскільки існує реальний ризик того, що війна «підійде до наших кордонів», його країна має потребу в допомозі з озброєнням. Про це йдеться в матеріалі The Washington Post.

"Адміністрація Байдена пообіцяла посилити паралельні навчання в регіоні, щоб відточити знання з протиповітряної оборони та інших життєво важливих бойових навичок, не лише в Латвії, але й у країнах Балтії та в інших країнах, які знаходяться на невеликій відстані від російських військ. Близько 100 000 американських військ розгорнуто по всій Європі, збільшившись на 20 000 за останні місяці, із зростаючим центром тяжіння на сході. Але для тих, хто на порозі Росії, цього ще недостатньо", – йдеться в статті. 

Країни-члени НАТО, які межують з Росією та Білоруссю — яка колись вважалася буферною державою, а з початку війни в Україні функціонувала як передова оперативна база для російських військ — за їх словами, задоволені тим, що Сполучені Штати разом із фінансовими центрами Європи прийняли точку зору, що Росія становить загрозу існуванню Заходу.

НАТО закликають стати більш агресивним у перспективі

Військові інвестиції, зроблені за останні шість місяців, приймаються з вдячністю, але лідери в регіоні вважають, що альянс повинен стати більш агресивним у довгостроковій перспективі.

Ще більш важливим, кажуть офіційні особи Балтії та Східної Європи, є прискорення виконання давніх замовлень на зброю, яка потрібна вищезгаданим прифронтовим країнам.

«HIMARS, Reaper, контрбатарейні радари: це те, що нам найбільше знадобиться з точки зору військової смертоносної потужності, яка неминуче потрібна для стримування Росії», — сказав в інтерв’ю Кусті Салм, генеральний секретар міністерства оборони Естонії. Він мав на увазі високомобільні артилерійські реактивні системи, безпілотники, здатні диригувати спостереження та точні удари.

«Ми на межі ризику, — сказав Салм. – Дуже серйозні ризики нашої власної національної безпеки залучають деякі з наших резервів. … І я знаю, що є інші союзники, які роблять те саме. Тож єдине рішення — це швидко нарощувати виробничу потужність і переконатися, що рамки політики та політика фінансування сигналізують про підтримку».

Нагадаємо, експерт з міжнародних відносин Генрі Кісінджер, який раніше описав три ймовірні сценарії завершення війни в Україні, вважає, що до Києва слід ставитися як до члена НАТО.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі