Естонія пропонує Фінляндії і Швеції зробити Балтику внутрішнім морем НАТО

Поділитися
Дальність протиракетної оборони обох країн дозволяє повністю контролювати Фінську затоку.

Міністр оборони Ханно Певкур розповів про плани інтегрувати берегову охорону Естонії і Фінляндії, що дозволить закрити російським кораблям доступ до Балтійського моря.

«Інтеграція протиракетної оборони Фінляндії та Естонії дозволить закрити Фінську затоку для російських військових кораблів. Балтійське море з приєднанням Фінляндії та Швеції до НАТО стане внутрішнім морем альянсу», - зазначив він в інтерв'ю Iltalehti.

Попередної домовленооссті, за словами Певкура, досягнуто під час зустрічі з фінським колегою Антті Кайкконеном.

Дальність ракет Фінляндії та Естонії перевищує ширину затоки та дозволяє тримати її під контролем, нагадав міністр.

Минулої осені Естонія вирішила купити ізраїльські ракети Blue Spear для придушення морських цілей. Дальність польоту ракет – 290 кілометрів, вони можуть вражати цілі будь-де на узбережжі Фінляндії у затоці.

Протикорабельна ракета МТО 85М Військово-морських сил Фінляндії має дальність польоту понад 100 кілометрів і оснащена пошуковою радіолокаційною головкою. Таким чином, фінські військові можуть контролювати акваторію аж до північного узбережжя Естонії.

Також найближчими тижнями в Естонії буде створено штаб-квартиру нової дивізії НАТО, п'ять її бригад дислокуватимуться на території країни. Скільки солдатів постійно перебуватиме в Естонії, поки невідомо.

«Ми не лише створимо дивізійну структуру, а й складемо нові плани оборони Естонії та Балтії», - зазначив Певкур.

Естонія також закупить у США протитанкові ракети, нові ракети берегової оборони, ракетні установки HIMARS та інші.

9 серпня президент США Джо Байден підписав протоколи про ратифікацію членства в НАТО Фінляндії і Швеції. Аналогічні рішення ухвалили ще дві третини країн-членів Альянсу.

Швеція та Фінляндія оголосили про свій намір приєднатися до НАТО в травні, після того, як російське вторгнення в Україну спричинило раптову зміну ставлення до вступу до блоку. 29 червня Альянс офіційно розпочав процес прийняття обох країн

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі