НАТО припустилося помилки, сигналізуючи Україні про те, що вона, зрештою, може приєднатися до альянсу, проте після вторгнення Росії ситуація змінилася. Про це повідомив в інтерв'ю The Wall Street Journal колишній держсекретар США 99-річний Генрі Кісінджер, який раніше описав на його думку три ймовірні сценарії завершення війни в Україні.
За його словами, задля стабільності в регіоні Україні підійшла б роль буфера між Росією та Заходом.
"Я був за повну незалежність України, але вважав, що найкращою її роллю буде щось на зразок Фінляндії", - розповів Кісінджер.
Однак, на його думку, жереб кинутий.
Після того, як Росія поводилася в Україні, "тепер я вважаю, так чи інакше, формально чи ні, до України після цього потрібно ставитися як до члена НАТО".
Тим не менш, він передбачає врегулювання, яке збереже завоювання Росії від її початкового вторгнення в 2014 році, коли вона захопила Крим і частину Донбасу, хоча у нього немає відповіді на питання, чим таке врегулювання відрізнятиметься від угоди, що не відбулася, для стабілізації конфлікту 8-річної давності.
Екс-голова МЗС Павло Клімкін зазначив, що більше ніяких сірих зон не буде, коментуючи інтерв'ю Кіссінджера.
"Гросмейстер геополітики вважає, що ставки зроблені. Я теж), ніяких сірих зон більше не буде", - зазначає Клімкін у Twitter.
Кіссінджер ніколи нічого дарма не каже. Його слова, що "жереб кинуто" і Україну слід формально чи неформально сприймати як частину НАТО, багато чого варті. Гросмейстер геополітики вважає, що ставки зроблені. Я теж), ніяких сірих зон більше не буде.
— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) August 13, 2022
Раніше Кісінджер виступив проти перетворення війни за свободу України у «війну за майбутнє Росії».