Відновлення економіки загрожує екологічною катастрофою — Euobserver

Поділитися
Виникають сумніви щодо того, чи зможе Європа стати кліматично нейтральною до 2050 року.

Пандемія коронавірусу завдала значної шкоди світовій економіці. Внаслідок цього країни намагаються нормалізувати економічний стан. Однак, економічне відновлення своєю чергою може завдати значної шкоди екології планети, пише Euobserver.

Після зняття карантинних обмежень підприємства почали поступово відновлювати роботу, однак, це може загрожувати і відновленням викидів парникових газів. Уряди країн повинні розробити комплекс заходів, який допоможе уникнути «потенційної загрози» для екології.

Поточне десятиліття фактично є вирішальним для боротьби зі зміною клімату.

Світ не повинен повторити помилки, які допустив після фінансової кризи 2009 року, адже тоді внаслідок різкого економічного відновлення розпочалося неконтрольоване післякризове збільшення викидів парникових газів.

Наразі з фінансової точки зору для Європи, на перший погляд, все виглядає досить непогано: 21 липня Європейська рада затвердила фонд на відновлення після коронавірусної кризи у розмірі 750 млрд. євро.

Також Європейська рада вирішила затвердити і витрати на боротьбу зі зміною клімату.

Однак, виникають сумніви щодо того, чи зможе Європа стати кліматично нейтральною до 2050 року.

Європейська комісія підрахувала, що для досягнення необхідних «кліматичних та енергетичних цілей» запланованих до 2030 року, знадобляться додаткові щорічні інвестиції у розмірі 260 мільярдів євро.

Для забезпечення зменшення викидів парникових газів приблизно на 50-55% до 2030 року необхідно буде витрачати близько 300 мільярдів євро на рік.

Це все досить значні суми грошей, саме тому варто приділяти особливу увагу ефективності витрат.

Європейська рада погодилася, що всі витрати ЄС повинні відповідати цілям Паризької угоди і не завдавати шкоди навколишньому середовищу.

Витрати також повинні відповідати наміру досягнення кліматичної нейтральності ЄС до 2050 року.

Для того, щоб не завдати екологічної шкоди, фонд для відновлення економіки ЄС повинен використовуватися за чіткими критеріями.

Фінансування повинно співпадати з ціллю досягнення кліматичної нейтральності ЄС до 2050 року.

Європейська рада закликала до моніторингу витрат і попросила країни Європи щороку звітувати про «кліматичні витрати», однак цього може бути недостатньо. Наразі Європа має реальну можливість прокласти шлях до сталого економічного розвитку та одночасного досягнення кліматичного нейтралітету - таку можливість не можна витрачати даремно, резюмує Euobserver.

Раніше повідомлялося, що країни, якими керують жінки, краще впоралися з пандемією

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі