Внутрішня політика та зовнішні інтереси завжди впливали на відносини між США та Ізраїлем — The Hill

Поділитися
Внутрішня політика та зовнішні інтереси завжди впливали на відносини між США та Ізраїлем — The Hill © EPA/ MIRIAM ALSTER / POOL
США не завжди надавали допомогу Ізраїлю.

Дональд Трамп і Камала Гарріс неодноразово і наполегливо заявляли про свою рішучу підтримку Ізраїля, хоча Гарріс стримує свою підтримку закликами до припинення вогню і визнання прав палестинців. Добре усвідомлюючи, що президентські перегони обмежують можливості Білого дому чинити на нього тиск, Нетаньягу продовжує ігнорувати заклик Байдена до припинення вогню в Газі.

Ця ситуація призвела до того, що пропалестинські протестувальники розглядають американо-ізраїльські відносини як звичайну угоду, в якій американська адміністрація надає зброю, гроші й дипломатичну підтримку в обмін на голоси американських євреїв. Але історія свідчить про набагато складніші відносини. Всупереч поширеній думці, США не завжди підтримували Ізраїль і зазвичай мали можливість впливати на ізраїльську політику, зазначає Том Мокайтіс, професор історії Університету Де Поля.

Обрання Барака Обами у 2008 році змінило відносини між США та Ізраїлем. Хоча Обама продовжив військову підтримку Ізраїля, він також уклав ядерну угоду з Іраном, проти якої категорично виступав Нетаньягу. Після вступу на посаду у 2017 році Трамп вийшов з іранської угоди, переніс посольство США з Тель-Авіва до Єрусалима і визнав суверенітет Ізраїля над Голанами.

Потім настало 7 жовтня (початок збройного конфлікту між Ізраїлем та ХАМАСом). Президент Байден спочатку надав Ізраїлю беззастережну підтримку, але в міру того, як проходили місяці й кількість загиблих в Газі зростала, він тиснув на Нетаньягу, щоб той проявив стриманість. Ймовірно, США переконали Ізраїль обмежити свою відповідь на атаки Ірану і "Хезболли", тим самим запобігши регіональній війні.

"Американо-ізраїльські відносини завжди формувалися під впливом складної взаємодії внутрішньої політики та зовнішньополітичних інтересів кожної з країн", — пише історик.

На думку Мокайтіса, вибори в США цього року пропонують чіткий вибір для виборців. Один кандидат готовий надавати Ізраїлю безумовну підтримку, тоді як інший кандидат прагне збалансувати допомогу з зусиллями щодо досягнення тривалого миру, який би забезпечив права як ізраїльтян, так і палестинців.

Раніше газета The Hill зазначала, що США заплатили високу ціну за відносини з Ізраїлем протягом багатьох років. Сполучені Штати отримали значні втрати через свої стосунки з Ізраїлем, не лише фінансові, але й людські. Згідно з доповіддю 9/11 Commission, підтримка США Ізраїля була однією з основних причин атак 11 вересня 2001 року в Америці, відповідальність за які була покладена на ісламістську організацію "Аль-Каїда". 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі