Ізраїльські військові значною мірою покладаються на імпортні винищувачі, керовані бомби й ракети для ведення війни в Газі, але рішення Великої Британії призупинити експорт певного військового обладнання до країни навряд чи матиме реальний вплив на ситуацію на місцях.
Внесок Великої Британії в арсенал країни становить лише 0,02%, при цьому минулого року Британія схвалила ліцензії на суму 18,2 млн фунтів стерлінгів. Заборона також не поширюється на деталі для винищувачів F-35, які відіграють ключову роль у бомбардуваннях Гази, повідомляє Лариса Браун, редактор з питань оборони в The Times.
Однак це рішення відокремлює Велику Британію від її головних союзників — США та Німеччини, які є найбільшими постачальниками зброї до Ізраїля. Дані Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру показують, що з 2019 по 2023 рік США і Німеччина забезпечили 99% імпорту зброї в Ізраїль.
У травні США призупинили постачання бомб до Ізраїля і погрожували припинити їх взагалі, якщо той вторгнеться в місто Рафах на півдні Гази. Попри це, в серпні адміністрація Джо Байдена схвалила продаж Ізраїля нового озброєння на суму понад 20 млрд доларів, включаючи 50 винищувачів F-15 і 33 тисячі танкових боєприпасів.
США також передали 14 тисяч танкових боєприпасів на суму 106 млн доларів й компонентів для виробництва 155-міліметрових артилерійських снарядів на суму 147 млн доларів в рамках двох інших військових продажів з початку війни Ізраїля з ХАМАС 7 жовтня.
Німеччина, другий за величиною постачальник зброї до Ізраїля з обсягом продажів на загальну суму 326,5 млн доларів у 2023 році, з початку року схвалила значно менші обсяги експорту озброєнь.
Раніше агентство Reuters також розповіло, яку військову підтримку Америка надає Ізраїлю. У 2016 році уряди США та Ізраїля підписали третій 10-річний Меморандум про взаєморозуміння, що охоплює період з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2028 року. Меморандум передбачає надання військової допомоги на загальну суму 38 млрд доларів, 33 млрд доларів у вигляді грантів на закупівлю військової техніки й 5 млрд доларів на системи протиракетної оборони.