Яку військову підтримку надає Америка Ізраїлю? — Reuters

Поділитися
Яку військову підтримку надає Америка Ізраїлю? — Reuters © EPA-EFE/ABIR SULTAN
Ізраїль отримує найсучасніші системи озброєнь від США.

Гуманітарна катастрофа в Газі спричинила заклики до Вашингтона розповісти про мільярдне військове фінансування та іншу допомогу, яку він надає Ізраїлю, який з часів Другої світової війни отримав більше американської зовнішньої допомоги, ніж будь-яка інша країна. Агенство Reuters поділилось деталями підтримки США Ізраїлю в його боротьбі з бойовиками ХАМАС у Газі.

У 2016 році уряди США та Ізраїлю підписали третій 10-річний Меморандум про взаєморозуміння, що охоплює період з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2028 року. Меморандум передбачає надання військової допомоги на загальну суму 38 мільярдів доларів протягом 10 років, 33 мільярди доларів у вигляді грантів на закупівлю військової техніки й 5 мільярдів доларів на системи протиракетної оборони.

Які найсучасніші системи озброєнь отримує Ізраїль? 

Ізраїль є першим міжнародним оператором багатоцільового винищувача F-35, який вважається найбільш технологічно досконалим винищувачем з усіх коли-небудь створених. Ізраїль перебуває в процесі закупівлі 75 винищувачів F-35 і — станом на минулий рік — прийняв поставки 36 винищувачів, заплативши за них за допомогою США.

Сполучені Штати також допомогли Ізраїлю розробити та поставити на озброєння систему протиракетної оборони малого радіусу дії "Залізний купол", підготовлену після війни 2006 року між Ізраїлем і ліванським угрупованням "Хезболла". Сполучені Штати неодноразово надсилали Ізраїлю сотні мільйонів доларів для поповнення його ракет-перехоплювачів. Вашингтон також допоміг профінансувати розробку ізраїльської системи "Праща Давида", призначеної для збивання ракет, випущених на відстані від 100 до 200 км.

Чи отримає Ізраїль більше на свою кампанію проти ХАМАС? 

Минулого року президент Джо Байден звернувся до Конгресу з проханням схвалити законопроєкт про додаткові витрати в розмірі 95 мільярдів доларів, який включав 14 мільярдів доларів для Ізраїля, на додаток до 60 мільярдів доларів для України, підтримки Тайваню і мільярдів доларів на гуманітарну допомогу.

У лютому цей пакет пройшов через Сенат з 70% підтримки, але був заблокований у Палаті представників, лідери республіканців якої не ставлять його на голосування, здебільшого через те, що вони заперечують проти подальшого фінансування України. Він також стикається з опором з боку лівих демократів, які заперечують надсилання більшої суми грошей Ізраїлю, в той час як він продовжує військову кампанію, в результаті якої, згідно з даними палестинських чиновників охорони здоров'я, загинуло понад 30 тисяч цивільних осіб в Газі.

Як ще Вашингтон підтримує Ізраїль?

Сполучені Штати вже давно використовують своє право вето в Раді Безпеки ООН для блокування резолюцій, які вважаються критичними щодо Ізраїлю. Раніше, під час шестимісячної війни в Газі, вони наклали вето на заходи, які включали заклики до негайного припинення вогню.

Для ухвалення резолюції в Раді Безпеки необхідно щонайменше дев'ять голосів "за" і відсутність вето з боку США, Франції, Великої Британії, Росії та Китаю. Наприкінці минулого місяця Вашингтон відмовився від свого традиційного захисту Ізраїля, утримавшись від голосування за резолюцію з вимогою припинення вогню, замість того, щоб накласти вето, хоча і назвав її короткий текст "необов'язковим до виконання".

Нагадаємо, що адміністрація Байдена роздумує над постачанням винищувачів F-15 Ізраїлю. Пакет поставок зброї Ізраїлю вартістю 18 мільярдів доларів включатиме десятки літаків F-15. Але рішення поки не схвалено.

 



 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі