Пандемія COVID-19 спровокувала забруднення планети шкідливими відходами, зокрема, медичними: масками, захисними рукавичками і флаконами з-під антисептиків і санитайзеров, про що повідомляється в доповіді, підготовленій Конференцією ООН з торгівлі і розвитку (ЮНКТАД).
В документі наводяться дані про зниження викидів парникових газів на 5% у зв'язку з карантинними заходами у багатьох країнах, проте також зазначається, що одночасно з цим посилилося забруднення навколишнього середовища медичними відходами та предметами гігієни.
У доповіді наголошується, що близько 75% пластику, використаного у зв'язку з пандемією COVID-19 стане відходами, які будуть засмічувати звалища і світовий океан.
У зв'язку з цим ООН закликали всі країни по можливості відмовлятися від використання пластику або переходити на біорозкладані і нетоксичні матеріали, такі як папір, картон, каучук, скло, кераміка, природні волокна.
За оцінками фахівців, в результаті прийняття обмежувальних заходів у зв'язку з пандемією коронавіруса COVID-19 відбулося скорочення викидів парникових газів до 5%, проте далеко не всі заходи, спрямовані на протидію коронавирусу, справили позитивний ефект на навколишнє середовище".
"Наші вулиці, пляжі і океани постраждали від цунамі відходів, включаючи пластикові маски для обличчя, рукавички, флакони з дезінфікуючими засобами та упаковки для продуктів харчування", — повідомляється в доповіді.
Раніше повідомлялося, що компанія Mitsubishi Chemical і виробник пакувальних матеріалів запропонували новий метод створення пакетів, які легко розкладаються в природному середовищі, але дуже схожі на поліетиленові. Створений виробниками матеріал складається з натуральних компонентів, таких як цукровий очерет, і легко розчиняється у воді.