Вибух у Бейруті катастрофічно дестабілізує ситуацію в Лівані — The Guardian

Поділитися
Вибух у Бейруті катастрофічно дестабілізує ситуацію в Лівані — The Guardian © CNN
Інцидент стався на тлі економічного краху в країні.

Ліван десятиліттями страждає від нескінченних проблем. Країна пережила руйнівну 15-річну громадянську війну і часто потрапляла під перехресний вогонь регіональних конфліктів. Але моторошний вибух у Бейруті, що стався на тлі пандемії коронавірусу та тривалого економічного занепаду – може стати критичним ударом, який поставить на коліна вже і без того змучену націю, пише британська газета The Guardian.

COVID-19

У Лівані зафіксовано понад 5 тисяч випадків коронавірусу, 65 людей загинули. Попри те, що їх кількість порівняно низька, останнім часом кількість хворих збільшується, а хвороба невпинно поширюється країною. Лікарі попереджають, що крихка система охорони здоров'я країни вже перебуває на межі колапсу.

«Відділення інтенсивної терапії в лікарнях переповнені і якщо кількість хворих надалі зростатиме, то ми просто не зможемо лікувати людей», - каже лікар Осман Ітані.

Наразі в Лівані фіксується понад сто випадків коронавірусу щодня, а це велика проблема, яку не може вирішити система охорони здоров'я країни.

Міністерство охорони здоров'я Лівану повідомило, що коронавірус швидко поширюється через те, що люди порушували карантинні обмеження, відвідуючи весілля, вечірки, релігійні служби та інші громадські зібрання.

Протести

У жовтні минулого року майже в 70 містах Лівану люди протестували проти корупції уряду, заходів жорсткої економії та відсутності базової інфраструктури - водопровідна вода є небезпечною для здоров’я, до того ж, щодня відключається електроенергія.

Протести паралізували країну і стали причиною відставки ліванського мільярдера Саада Харірі з посади прем'єр-міністра. Однак, після його відставки жодних позитивних змін не сталося, навпаки -  економічна криза лише поглибилася, а продукти подорожчали на 80%.

Економіка в стані вільного падіння

Ліван переживає серйозну економічну кризу, причиною якої є корумпованість політичної системи та некомпетентність уряду країни.

Майже половина населення Лівану живе за межею бідності, а 35% людей є безробітними, якщо вірити офіційній статистиці.

У березні вперше за свою історію Ліван оголосив дефолт. Державний борг складає 92 млрд доларів, що становить майже 170% ВВП країни – це один із найвищих коефіцієнтів боргу в світі.

У травні країна розпочала переговори з Міжнародним валютним фондом, спрямовані на отримання пакету ​​допомоги, відповідно до прийнятого урядом плану порятунку економіки. Але переговори зайшли в глухий кут. Ліван зіштовхнувся з похмурим майбутнім.

З березня ціни на більшість товарів майже втричі збільшились, а вартість національної валюти впала на 80%. Ті, хто ще має роботу, змушені економити. Торгові центри порожні. Зростає бідність, а разом з нею підвищується і рівень злочинності.

Вибух у Бейруті ще більше спустошить країну. Ліван покладається на імпорт продовольчих товарів. Більшість імпорту надходить через єдиний портовий термінал, саме той, який і знаходиться в самому центрі вибуху.

Регіональні конфлікти

Країна й досі не оговталася після громадянської війни, що тривала між 1975 і 1990 роками, в якій загинуло майже 120 тисяч людей.

Підтримуваний Іраном шиїтський рух «Хізбалла», який місяцями воював проти Ізраїлю у 2006 році, став рухом опору проти ізраїльської окупації Лівану.

А у 2013 році «Хізбалла» оголосила, що веде боротьбу з режимом президента Сирії Башара Асада, що призвело до проблем у ліванському політичному житті та стало причиною санкцій, які значно зменшили кількість грошей, які надходили в країну завдяки сфері туризму.  

Сирійський конфлікт частково перекинувся і на Ліван, а Бейрут та деякі інші регіони свого часу були жертвами атак.

Однак найгіршим наслідком сирійської війни в Лівані був приплив близько 1,5 мільйона біженців. Ліван та міжнародні організації неодноразово висловлювали занепокоєння з приводу економічного та соціального тягаря внаслідок припливу біженців, адже Ліван не має можливості надати їм належну допомогу, резюмує газета.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі