Вибори в США 2020: Чому це так важливо для Німеччини? — BBC

Поділитися
Вибори в США 2020: Чому це так важливо для Німеччини? — BBC
Відносини Німеччини та США погіршилися за президентства Трампа.

Американський спорт, культура та цінності мають досить велике значення для Німеччини. Ось чому так багато німців пильно стежать за майбутніми виборами президента США. Адже результат американських виборів вплине і на них, пише BBC.

Німеччина та Америка досить тісно пов'язані і мають глибоко вкорінені трансатлантичні відносини.

Однак, сьогодні серед німців важко знайти симпатію до нинішнього президента США Дональда Трампа. Для покоління німців, народженого після Другої світової війни, американці були справжнім прикладом свободи і демократії. Однак, Дональд Трамп «змінив історію».

Президент Трамп, який колись заявляв, що «зачарував» канцлера Німеччини Ангелу Меркель, залишається глибоко непопулярним у Німеччині. Недавнє опитування дослідницького центру Pew показало, що Німеччина негативно оцінює президента США Дональда Трампа.

Зі свого боку, канцлер Німеччини ніколи не симпатизувала стилю ведення політики Трампа.

Меркель була відкрито збентежена його зневажливим ставленням до НАТО, відмовою від Паризької кліматичної угоди.

Відсутність приязних відносин між Меркель та Трампом суттєво контрастує із стосунками, які Меркель мала з колишнім американським президентом Бараком Обамою. У Берліні не приховують, що німецький уряд намагався зберегти дружні відносини Німеччини та США, які склалися за часів президентства Обами.

Зараз Німеччина також акцентує увагу і на власних майбутніх виборах. Норберт Реттген, який очолює німецький комітет із закордонних справ, є одним із кандидатів, який може замінити Ангелу Меркель на посаді канцлера.

Чотири роки президентства Трампа «поставили під сумнів усе»: існування НАТО, послідовність зовнішньої політики США. Це був «зрив», якого німці не бачили з часів Другої світової війни.

Берлін побоюється, що черговий термін президента Трампа може завдати непоправної шкоди трансатлантичним відносинам.

"Ми стурбовані. Я повністю впевнений, що перспектива ще чотирьох років Трампа означатиме, що ми вкотре побачимо його непослідовну політику, до того ж, його рішення можуть стати ще більш суперечливими, адже після виборів президент Трамп не зазнав би тиску на переобрання. Він був би розкутий", - каже Норберт Реттген.

У Берліні багатьох здивувало, що президент країни, яку довго вважали союзником, військовим і торговим партнером, розглядає Німеччину як мішень для жорсткої та постійної критики.

Були суперечки щодо оборонних витрат (Німеччина збільшує витрати, але все ще не досягає цілі 2% ВВП, узгодженої з НАТО), сальдо торгового балансу Німеччини з США та будівництва суперечливого газопроводу «Північний потік- 2».

Але саме рішення президента Трампа зменшити кількість американських військ, дислокованих у Німеччині, мабуть, найпотужніше символізувало проблеми трансатлантичних відносин.

Як стверджує колишній німецький посол у Вашингтоні і голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер, поки американські війська знаходяться на європейській землі, фактичне розташування цих військ не є особливо важливим, але "на жаль, довіра з цього питання вже втрачена".

Він вважає, що якщо демократ Джо Байден стане президентом США, то він, ймовірно, перегляне рішення про виведення американських військ з Німеччини, однак, це ще не означає цілковитого налагодження дружніх трансатлантичних відносин, оскільки національні розбіжності у таких важливих питаннях, як зміни клімату, чи проблеми з Росією та Китаєм, для прикладу, все ще залишаться.

Однак, більшість чиновників у Берліні очікують, що політична арена за президентства Байдена буде простішою для переговорів та маневру.

Ішингер не єдиний, хто розглядає осінні вибори в США як важливий момент для Німеччини.

"Труднощі, з якими ми зіштовхнулися протягом останніх трьох з половиною років, справді послужили корисним закликом до пробудження для Німеччини, щоб країна почала замислюватися про власні обов'язки", - говорить Ішингер.

Навряд чи Берлін буде радий переобранню Трампа. Але, незалежно від результатів виборів у США, зростає відчуття, що Німеччині, яка так довго вважала Америку своїм партнером по команді, можливо, доведеться самостійно коригувати свою стратегію гри, резюмує BBC.

За три тижні до виборів президента США кандидат від Демократичної партії Джо Байден на загальнонаціональному рівні впевнено випереджає свого суперника, чинного главу держави Дональда Трампа, який балотується від республіканців.

Нове спільне соціологічне опитування Opinium і Guardian показало, що за Байдена готові проголосувати 57 відсотків американців, а за Трампа лише 40.

У деяких ключових штатах Байден також лідирує.

Опитування Університету Нью-Гемпшира в штаті показало різницю між кандидатами в 12% - 55% проти 43%.

Опитування SurveyUSA в Північній Кароліні показало п'ятивідсоткову перевагу демократа - 50% проти 45%. Дослідження Університету Monmouth в цьому ж штаті показує різницю в три відсотки: за Байдена 49%, за Трампа 46%.

Соціологія від WPA Intelligence в Неваді показала різницю між колишнім віцепрезидентом і президентом на рівні статистичної похибки - Байден 44%, Трамп 42%.

Варто зазначити, що Байден має кращі рейтинги перед виборами, ніж будь-який претендент на пост президента США з 1936 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі