Вибори президента США 2020 року вже змінили американську зовнішньополітичну стратегію — The Washington Post

Поділитися
Якщо Байден стане новим президентом США, його зовнішньополітична стратегія буде кардинально відмінною від політики Трампа.

Попри те, що остаточні результати виборів президента США 2020 року ще не оголошені, навіть зараз стає цілком зрозуміло, що траєкторія зовнішньої політики США, ймовірно, піде зовсім іншим шляхом, ніж прямувала до цього часу. На даний момент можна припустити, що Сполучені Штати повернуться до «двопартійного, інтернаціоналістичного підходу» на міжнародній арені, пише The Washington Post.

Вже стало очевидно, що прогнози про переконливу перемогу демократів, включаючи «демократичне захоплення Сенату», виявилися помилковими. Якщо кандидат від Демократичної партії Джо Байден в кінцевому підсумку виграє вибори, він, швидше за все, зіштовхнеться з республіканським Сенатом і ослабленою демократичною більшістю в Палаті. Така ситуація буде вимагати від Байдена звернення за допомогою до республіканських депутатів, що мають спільні інтереси, щоб зібрати свою адміністрацію та спробувати реалізувати власні політичні цілі.

Зовнішня політика - найкраща можливість для адміністрації Байдена досягти успіху в отриманні підтримки деяких республіканців.

Те, що демократи розраховували на повне отримання контролю над Сенатом, виявилося зовсім «нерелевантним» уявленням.

Тепер, навіть якщо Байден і переможе, йому, ймовірно, будуть потрібні голоси республіканських представників Сенату лише для затвердження своєї команди.

Представники Байдена будуть змушені співпрацювати з центристськими республіканцями, які поділяють загальне бачення політики національної безпеки. Однак, залишається питання про те, чи готові будуть самі республіканці до співпраці з демократами.

"Це справді залежить від республіканців. Є багато демократів, включаючи Джо Байдена, які готові шукати компроміс. Тож питання полягає в тому, чи допоможуть республіканці, адже так чи інакше, Байдену буде потрібна ця допомога", - сказав колишній чиновник Державного департаменту США Том Маліновський.

Кілька представників Республіканської партії натякнули, що, якщо Байден буде обраний новим американським президентом, а республіканці збережуть контроль над Сенатом, лідери Республіканської партії очікують використовувати значні важелі впливу, особливо щодо призначень на вищому рівні.

Ідея полягає не в тому, щоб зірвати призначення всіх потенційних кандидатур від сторони Байдена, а в тому, щоб тиснути на потенційну новостворену адміністрацію демократичного президента, щоб уникнути впливу «ультралівих прогресистів» та колишніх чиновників адміністрації президента Барака Обами.

Однак, якщо Трамп дійсно покине Білий дім, не варто недооцінювати готовність деяких республіканців співпрацювати з Байденом з метою протистояння популістам та прихильникам «ізоляціоністської політики».  

Деякі законодавці від Демократичної партії кажуть, що зовнішня політика Байдена може виявитися ближчою до традиційного підходу Республіканської партії до альянсів, вільної торгівлі, відкритої підтримки американських цінностей за кордоном та міцної участі США в міжнародному політичному житті, ніж здається на перший погляд.

Якщо Трамп відмовиться мирно передавати владу супернику, і якимось чином у нього вийде здобути перемогу, оскарживши результати виборів у Верховному суді США, він, швидше за все, просто звільнить усіх чиновників-республіканців, які стримували його суперечливі зовнішньополітичні наміри під час першого терміну перебування на посаді президента. Представники адміністрації Трампа фактично натякнули, що більш рішучий Білий дім під керівництвом Трампа може змусити багатьох чиновників-дисидентів негайно подати у відставку. Потім Трамп замінив би їх власними політичними лоялістами, які будуть підтримувати його суперечливе бачення майбутнього США.

Що стосується зовнішньої політики, це може означати різке виведення американських військ з Європи, Південної Кореї, Іраку та Афганістану, а також фактично подальший демонтаж бюрократії національної безпеки, який багато лідерів Республіканської партії вже давно підтримують.

Саме тому, адміністрація Байдена може бути останнім шансом повернутися до виваженої та ефективної інтернаціоналістської зовнішньої політики, яку помірковані республіканці та демократи давно відстоювали і яка забезпечила 75 років відносного міжнародного миру та процвітання. Але спочатку Байден повинен офіційно стати новим президентом США, а республіканці повинні поставити інтереси Америки на перше місце, поступившись своїм деяким суперечливим політичним амбіціям, резюмує видання.

У четвер Трамп закликав зупинити підрахунок голосів і не рахувати бюлетені, що надійшли поштою вже після закриття виборчих дільниць. У цьому році таких голосів рекордна кількість. Штаб Трампа зажадав перерахувати голоси у Вісконсині, де переміг Байден.

Вибори президента США, в Палату представників і Сенат - верхня і нижня палати Конгресу, відповідно - відбулися 3 листопада. Голоси досі обробляють. Детальніше за виборами в США стежте в нашій спецтемі.

ZN.UA також веде текстовий онлайн проміжних результатів виборів в США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі