Що скажуть результати виборів президента США 2020 року про майбутнє Америки — The Economist

Поділитися
Що скажуть результати виборів президента США 2020 року про майбутнє Америки — The Economist © depositphotos/kovop58@gmail.com
Новий президент буде змушений керувати глибоко розділеною країною.

Місяці шаленої політичної агітації, величезні кошти на передвиборчі кампанії, кризова ситуація з пандемією коронавірусу та масові заворушення -  все це паралельно супроводжувало вибори президента США 2020 року. Проте, незважаючи на всі перешкоди, Сполучені Штати все-таки оберуть нового лідера. Ймовірно, новим американським президентом буде саме кандидат від демократів Джо Байден. Конгрес, швидше за все, буде розділений між Демократичною партією і Республіканським політичним колом, хоча навіть цей результат може залишатися під сумнівом до другого туру в січні, пише журнал The Economist.

Найближчими днями політики повинні взяти на себе відповідальність, адже на них покладають велику довіру американські виборці, які забезпечили рекордну явку під час процесу голосування.

Підрахунок голосів повинен тривати своїм шляхом, і суперечки між двома кампаніями мають вирішуватися відповідно до закону.

Найбільша загроза цьому походить від президента Дональда Трампа, який закликав зупинити підрахунок голосів та підбурював своїх прихильників до насильства, заявляючи, що демократи несправедливо крадуть у нього перемогу.

З перемогою Байдена США могли б зробити перший крок до припинення внутрішньої ворожнечі та розділеності.

Білий дім під керівництвом Джо Байдена також задав би абсолютно новий тон. Перемога демократа змінить американську політику починаючи з кліматичних проблем і закінчуючи питанням імміграції.

Однак, чим ближчим стає завершення підрахунку голосів та оголошення результатів, тим більше можна переконатися, що в Америці все-таки залишиться популізм.

З виборами 2020 року стало ясно, що перемога Трампа у 2016 році була не відхиленням від норми, а початком глибоких ідеологічних змін у республіканській партії.

Попри всі політичні помилки та невдалу стратегію боротьби з пандемією коронавірусу в США, Дональда Трамп зміг здобути більшу кількість голосів на цих виборах, ніж очікувалося. Республіканці також не втратили свої позиції, а отримали досить багато місць в Палаті, і, схоже, готові зберегти контроль над Сенатом.

Республіканська партія, яка потрапила «під чари» Трампа, навіть після його можливої поразки на виборах не вийде з-під його впливу. Цілком вірогідно, що на виборах в США 2024 року Трамп чи член його родини буде балотуватися на посаду президента.

Зовнішній світ, який спостерігав за виборчими перегонами в Америці, може зробити висновок, що США фактично не здатні повністю «відкинути трампізм».

До того ж, багато авторитарних та популістських світових лідерів неабияк зміцнили свої позиції, значною мірою, саме завдяки політиці Дональда Трампа.

Поразка Трампа на виборах, можливо, спричинила б проблеми для таких політиків, як бразильський лідер Жаїр Болсонару, для прикладу.

Ще один висновок, який вже зробив світ – це те, що відтепер необхідно «дуже обережно» покладатися на Америку та розраховувати на підтримку США.

Трамп проводив фактично руйнівну політику на зовнішньополітичній арені, зневажав союзників та багатосторонність.

Байден, навпаки, підтримує традиційні цінності американської дипломатії з часів перебування в Сенаті. Він, безсумнівно, прагне відновити тісні зв'язки з союзниками та зміцнити глобальну співпрацю, наприклад, залишившись у ВООЗ та приєднавшись до Паризької угоди про зміну клімату.

Але після виборів президента США 2020 року цілком ймовірно, що «руйнівний трампізм» може знову повернутися до Америки та на світову арену в 2024 році.

Хоча, внутрішньополітична ситуація в США набагато складніша, ніж, здається.

Відсутність контролю Демократичної партії над Сенатом фактично означає, що навіть після ймовірної перемоги, Байден буде боротися за прийняття законопроектів або призначення суддів. Законопроект про інфраструктуру, реформа охорони здоров’я та екологічне законодавство можуть бути заблоковані Конгресом.

Ця невдача частково відображає нездатність демократів отримати більшу підтримку «білих виборців», які не здобували освіти в коледжах, особливо у сільській Америці. Демократи також отримали меншу підтримку серед молодих афроамериканців та виборців латиноамериканського походження у Флориді та Техасі.

Проте, республіканці теж засвоїли багато уроків, зрозумівши, що «трампізм» має свої межі.

Якщо вони заблокують усі законодавчі акти Сенату, щоб дискредитувати Байдена, це ознаменує черговий виборчий цикл, коли глухий кут та логіка партійності не дозволять Америці боротися зі своїми проблемами.

Ці вибори ще раз показали, що Америка - розділена нація, резюмує видання.

У четвер Трамп закликав зупинити підрахунок голосів і не рахувати бюлетені, що надійшли поштою вже після закриття виборчих дільниць. У цьому році таких голосів рекордна кількість. Штаб Трампа зажадав перерахувати голоси у Вісконсині, де переміг Байден.

Вибори президента США, в Палату представників і Сенат - верхня і нижня палати Конгресу, відповідно - відбулися 3 листопада. Голоси досі обробляють. Детальніше за виборами в США стежте в нашій спецтемі.

ZN.UA також веде текстовий онлайн проміжних результатів виборів в США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі