Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що у разі, якщо британські ЗМІ не припинять публікації таємних матеріалів про діяльність розвідслужб, йому буде складно утриматися від більш жорстких заходів і прямих юридичних заборон, до яких, втім, йому не хотілося б вдаватися.
Кемерон закликав британську пресу проявити стриманість і соціальну відповідальність у питанні оприлюднення інформації про секретні служби країни, пише ВВС.
Його виступ у парламенті на цю тему було викликано публікацією у газеті Guardian матеріалів, переданих журналістам колишнім співробітником ЦРУ Едвардом Сноуденом.
Ці документи проливають світло на роботу не тільки американських, але і британських спецслужб, зокрема на масове і, ймовірно, незаконне стеження за приватною інформацією, якою люди обмінюються по телефону і в інтернеті.
Нагадаємо, нещодавно було оприлюднено інформацію про прослуховування спецслужбами США телефонів федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель.
Раніше Сноуден заявляв про те, що спецслужбам США і Великобританії вдалося зламати систему шифрування, захищає особисті дані, електронні листи і банківські операції мільйонів користувачів інтернету, а також компаній.
Зазначимо, що на вимогу британської влади, The Guardian знищила всі отримані від Сноудена матеріали, що зберігалися в лондонській редакції. Перед цим газета передала документи редакції The New York Times. Крім того, дані Сноудена зберігаються у Гленна Грінуолда, кореспондента The Guardian, що живе в Ріо-де-Жанейро. Грінуолд є одним з авторів статті про глобальну програму спецслужб з дешифрування.
Ініціатором масштабних витоків документів про діяльність американських і британських спецслужб, у тому числі щодо секретної програми PRISM зі стеження за інтернет-користувачами по всьому світу, є Едвард Сноуден. Колишній співробітник ЦРУ і АНБ покинув територію США і в липні отримав притулок у Росії. У США щодо Сноудена розслідується кримінальна справа про розголошення державної таємниці. !zn
Читайте також:
The Guardian передала The New York Times секретні документи Едварда Сноудена
Пошта Mail.Ru потрапила у матеріали Сноудена про стеження за інтернет-користувачами