Великобританія пожертвувала 40 позашляховиків болгарському уряду, аби дати йому можливість з більшою ефективністю захищати свої кордони від нелегальних мігрантів зі сходу, повідомляє the Guardian. Рішення про передачу техніки було прийнято незважаючи на те, що цю балканську державу звинувачують у порушенні прав людини.
Рішення про передачу техніки богларським прикордонникам прийняв Міністр оборони Великобританії Майкл Фелон. Чотири десятки автомобілів будуть використовуватись для того, щоб ловити і повертати нелегальних мігрантів до кордонів країни з Сербією та Туреччиною. Вартість переданого болгарській стороні майна перевищить 443 тисячі фунтів стерлінгів.
Рішення уряду викликало негативну реакцію правозахисників, які вказали на те, що болгарські правоохоронці без розбору повертають до кордонів якшукаючих прихисту людей, так і турецьких мігрантів, часто – після побиття і пограбування.
У жовтні минулого року біля болгарського кордону було застрелено афганського біженеця, який перетнув його з боку Туреччини. Болгарська влада стверджує, що поліцейські зробили попереджувальний постріл, але куля дала рикошет.
Сотні тисяч мігрантів з Сирії, Іраку та Афганістану прокладають собі шлях з Туреччини на Балкани в останні місяці, прагнучи досягти Німеччини, Швеції та інших багатих країн ЄС. Багато мігрантів вважають "балканський шлях" більш безпечним, боячись морських шляхів з Туреччини та грецьких островів.
Як повідомлялося раніше, ЄС планує закрити "балканський маршрут" для мігрантів, взявши кордону балканських країн під посилений контроль. У зв'язку з важким прикордонним гуманітарною кризою про закриття кордонів для біженців оголосила Македонія.
Як йдеться в статті у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна", Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів Frontex змушене визнати, що не справляється з завданням стримування напливу мігрантів і вже закликало на допомогу НАТО для моніторингу Егейського моря.