Велика Британія спростить процес в'їзду для біженців із України

Поділитися
Велика Британія спростить процес в'їзду для біженців із України © unsplash/emily5370
Умови в'їзду спростять тим українцям, які хочуть возз'єднатися з сім'єю.

Велика Британія з наступного тижня спростить процес видачі віз для біженців, які рятуються від вторгнення Росії, заявив уряд у четвер.

«З вівторка я можу оголосити, що українцям із паспортами більше не потрібно буде звертатися до візового центру, щоб здати свої біометричні дані, перш ніж вони приїдуть до Великої Британії», — заявила парламенту міністр внутрішніх справ Пріті Патель.

Патель повідомила, що отримала «запевнення з питань безпеки», що дозволило їй внести зміни до української сімейної схеми.

«Натомість, як тільки їхня заява буде розглянута і відповідні перевірки завершені, вони отримають пряме повідомлення про те, що вони мають право на участь у схемі та можуть приїхати до Великої Британії».

Пател та її відділ звинувачують у тому, що вони змушують українських біженців долати перешкоди, аби отримати візи для поїздки до Великої Британії.

Сотні вирушили в порт Кале на Ла-Манші, сподіваючись перетнути кордон, щоб возз'єднатися з сім'єю у Великій Британії, але їм відмовили через відсутність проїзних документів.

"Українці з паспортами зможуть отримати дозвіл приходити сюди повністю онлайн, де б вони не знаходилися, і зможуть здати свої біометричні дані після прибуття до Британії", - заявила Патель у парламенті.

"Це означатиме, що візові центри по всій Європі зможуть зосередити свої зусилля на допомозі українцям без паспортів".

Лідери християнських конфесій у Лондоні у середу також виступили із спільним зверненням, у якому висловили стурбованість «найбільшою гуманітарною кризою» у Європі з часів Другої світової війни.

«Як можна очікувати, що матері з маленькими дітьми, люди похилого віку та інваліди, що проїхали тисячу миль, будуть заповнювати онлайн-анкети чужою для них мовою?».

«Військовий час вимагає швидких дій та гнучкості, полегшення звичайних процедур та усунення складних бюрократичних перешкод, які легко можуть перетворити надію на відчай та покірність».

На сьогодні з країни виїхали понад 2 млн українців. На польсько-українському кордоні людям доводиться чекати на 60 годин.

Про те, як отримати статус біженця читайте у статті Ганни Богданець "Біженці з України: здобуття захисту за кордоном"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі